معرفی شرکت

تامین سوخت مایع برخی از نیروگاهها ، فرودگاهها و بخشی از صنعت پتروشیمی

مخابرات

شركت‌ خطوط لوله و مخابرات نفت ايران يكي از شركت‌هاي مجموعه شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران است كه مأموريت آن تأمين نفت خام خوراك پالايشگاه‌هاي كشور و همچنين انتقال فرآورده هاي نفتي در سطح كشور مي‌باشد و به واسطه اين وظيفه بزرگ نقش موثري را در شكوفايي و بهينه سازي اقتصاد ملي ايفا مي‌نمايد. 194 مركز انتقال نفت، تاسيسات و فشارشكن به صورت شبانه‌روزي به انتقال ايمن نفت‌خام از مبادي توليد به هشت پالايشگاه مهم كشور مي‌پردازند. همچنين اين شركت دريافت فرآورده‌هاي نفتي (از قبيل بنزين، نفت سفيد، نفت گاز، نفت كوره و سوخت جت) از پالايشگاه‌ها و مبادي واردات و انتقال آن‌ها به مخازن انبارهاي متصل به خطوط لوله در سراسر كشور و تامين سوخت مايع برخي از نيروگاه‌ها، فرودگاه‌ها و بخشي از خوراك صنعت پتروشيمي و در مجموع كنترل شبكه‌اي را با كاركرد انتقال سالانه بالغ بر 125 ميليارد ليتر در سال مواد نفتي از طريق حدود 14 هزار كيلومتر خطوط لوله و 293 ايستگاه مخابراتي برعهده دارد.

 اين شركت در 12 منطقه عملياتي در ايران اسلامي گسترده است و نگهداري و بهره‌برداري پايدار، ايمن و اقتصادي از خطوط لوله، با پشتيباني شبكه مخابرات صنعتي با ضريب اطمينان 99/99 درصد، جهت نيل به انجام اين ماموريت خطير صورت مي پذيرد. در اين راستا چشم انداز شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران دستيابي به جايگاه برترين شركت در زمينه انتقال كلان، پايدار و مطمئن نفت خام و فرآورده هاي نفتي و ارائه خدمات مخابرات صنعتي در خاورميانه است.

برنامه های بازرسی و بهسازی مستمر خطوط لوله

جهت نیل به چشم انداز مورد نظر و کسب عنوان برترین شرکت در زمینه انتقال کلان مواد نفتی در خاورمیانه ، علاوه بر اجرای پروژه های پایداری انتقال و ایمن خطوط لوله شامل : جایگزینی خطوط لوله جدید با خطوط لوله فرسوده و قدیمی ، تغییر مسیر و یا ایمن سازی مسیر خطوط لوله در محدوده شهر ها و نیز حوضچه آبگیر شدهای آبی ، تعویض پوشش خطوط لوله و … اقدام به اجرای بخشی از پروژه های توسعه ای خطوط لوله در مسیرهای گوناگون ، توسعه خطوط لوله انتقال مواد نفتی متناسب با افزایش نیاز پالایشگاه و شرکت ملی پخش نموده است.همچنین این شرکت افزایش ظرفیت شبکه های مخابراتی خود را  در برنامه کاری خود دارد.
برای دستیابی به حداکثر پایایی و قابلیت اطمینان عملیاتی در زمینه انتقال پایدار مواد نفتی در کشور ، این شرکت اقدام به اجرای برنامه های بازرسی و بهسازی مستمر خطوط لوله با انجام پیگرانی هوشمند کرده است ، که تا کنون در چهار فاز به بيش از 16000 کیلومتر انجام شده و در نتیجه آن ، ضمن شناسایی و تعمیر 12/378 نقطه خوردگی ، نسبت به تعویض 1546 کیلومتر و تعویض پوشش 1630 کیلومتر خطوط لوله اقدام شده است . طی دورنمای آتی شرکت ، برنامه ریزی تعویض 450 کیلومتر دیگر و نیز 700 کیلومتر تعویض پوشش تا سال 1400 انجام خواهد پذیرفت.

انتقال نفت

استفاده از تجهیزات جدید و منطبق با استانداردهای بین المللی

انتقال نفت

در جهت ارتقا کیفی و رعایت ملاحظات ایمنی ، بهداشت و زیست محیطی در زمینه انتقال ایمن مواد نفتی این شرکت در صدد است با انجام اقدامات پیشگیرانه و افزایش آموزش ها و مراقبت ها تعداد حوادث را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده و میزان پایداری خطوط لوله را به بالاترین حد ممکن برساند.
این شرکت به پشتوانه کارکنان توانمند ، متخصص و متعهد خود و همچنین با اتکا به نظام مدیریتی کار آمد ، تامین هر چه بهتر نیاز مشتریان و کسب رضایت صاحبان خود و مبدل شدن به الگویی شایسته در عرصه مسئولیت های اجتماعی و زیست محیطی را سر لوحه کار خود قرار داده و با بهره گیری از رویکردهای عملیاتی یکپارچه و کار آمد ، استفاده از تجهیزات جدید و منطبق با استانداردهای بین الملل ، خدماتی فراگیر ، تضمین شده و فراتر از انتظار مشتریان ارائه می نماید. به گونه ای که میزان پاسخگویی به درخواست مشتریان جهت حمل نفت خام و انواع فرآورده های نفتی در سال 98 و 99 از برنامه های مصوب و مورد توافق فراتر رفته است که این خود نشان دهنده کسب میزان بالای جلب رضایت مشتریان میباشد.

مراکز انتقال نفت و تاسیسات با بهره گیری از استانداردهای روز جهانی

ایجاد 35 آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت فرآورده های انتقالی و انجام بیش از 63000 آزمایش استاندارد فرآورده های دریافتی و تحویلی و صدور گواهی کیفیت در سال 98 و ارتقاي آن تا 45 مورد در سال 99 و همچنين ايجاد دو مرکز اصلی کنترل کیفیت جهت آنالیز روغن توربین و … در اصفهان و تهران و نیز استاندارد سازی و یکپارچه نمودن سیستم نمونه گیری ، از دیگر اقدامات این شرکت جهت انجام خدمات فراگیر برای مشتریان می باشد.
در مجموع باید گفت افزایش پایداری خطوط لوله ، استفاده بهینه از شبکه موجود خطوط لوله و مخابرات ، اجرای پروژه های جدید الاحداث خطوط لوله ، مراکز انتقال نفت و تاسیسات با بهره گیری از استانداردهای روز جهانی ، توانمند سازی سازمانی در جهت ارتقای بهره وری ، بهبود ارتباطات سازمانی و بهره گیری از رویکردهای اطلاع رسانی موثر ، ارتقا و تقویت انگیزه سازمانی ، توسعه منابع انسانی ، تلاش در جهت ارتقای توان فنی تولید کنندگان و پیمانکاران داخلی ، بهره گیری از رویکردهای مدرن و علمی در نظام مدیریتی و ارتقای رویکردها در حوزه کیفیت ، بهداشت ، ایمنی و محیط زیست و بهینه سازی مصرف انرژی ، از سیاست های راهبردی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در سال 1399 میباشد.

انتقال نفت

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید