سوالات متداول

1- آیا شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران نیروی جدید استخدام می کند؟

خیر. در حال حاضر علاقه مندان می توانند در سامانه فارغ التحصیلان دانشگاهی به نشانی jad.mop.ir بر اساس شرایط اعلام شده و رشته های دانشگاهی مرتبط ثبت نام نمایند تا در صورت نیاز به نیروهای متخصص به صورت قراردادی مشغول به فعالیت شوند. ضمنا بخش بزرگی از فعالیت های صنعت نفت توسط شرکت های واگذار شده به بخش خصوصی و یا پیمانکاران خصوصی انجام می شود که فرآیند استخدام در آنها در حوزه اختیار وزارت نفت و شرکت های تابعه آن نیست.

2- آیا در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران قانونی مبنی بر جذب فرزندان کارکنان شرکت وجود دارد؟

خیر

3- آیا استخدام قرارداد مدت معین لغو شده است؟ در صورت مثبت بودن جواب، تکلیف این دسته از کارمندان چه می شود؟

بر اساس بخشنامه ابلاغی در تاریخ 90.12.2 مبنی بر اعلام شرایط ساماندهی نیروها از تاریخ 91.1.1 دیگر قرارداد مدت معین مصداق نداشته و بر اساس دستور وزیر محترم نفت، با افراد مشمول، قرارداد مدت موقت امضا خواهد شد.در این رابطه، کارکنانی که هم اکنون به صورت مدت معین مشغول به کار هستند، شرایط قرار دادی آن ها فعلا به همین صورت باقی است تا در آینده تعیین تکلیف شوند.

4- ضوابط انتقال در داخل صنعت نفت به چه صورت می شود ؟

درخواست کارکنان رسمی که شخصا متقاضی انتقال هستند در صورت داشتن حداقل 5 سال مجموع سابقه خدمت پیمانی و رسمی در یکی از مراکز ستادی، عملیاتی/ مناطق شرکت، مورد پذیرش و بررسی قرار می‌گیرد. در این رابطه پذیرش درخواست انتقال کارکنان پیمانی صرفا در صورت انحلال و یا کوچک‌سازی سازمان مربوط که به حذف سمت مورد تصدی متقاضی منتهی شود، امکانپذیر است. همچنین انتقال کارکنان قرار دادی مجاز نمی‌باشد. پذیرش درخواست مجدد کارکنان متقاضی انتقال حداقل 5 سال پس از تاریخ انتقال قبلی امکانپذیر خواهد بود. در این مورد نخست: در مواردیکه تقاضای انتقال به دلایل مشکلات درمانی توصیه می‌شود، پس از تایید تقاضا توسط کمیسیون پزشکی سازمان بهداشت و درمان محل، شرط سابقه اشتغال لازم الرعایه نخواهد بود.

دوم: در شرایط ویژه ناشی از مشکلات خانوادگی موافقت با انتقال قبل از موعد پس از بررسی و تایید واحد روابط کار و مددکاری اجتماعی / واحد با وظایف مشابه و رعایت سایر  ضوابط این دستورالعمل انجام می‌گیرد.

تقاضای انتقال به منزله منتظر خدمت، در اختیار امور اداری/واحد کاریابی و یا انفکاک متقاضی از سمت تحت تصدی و واحد محل خدمت نمی باشد. لذا تا اعلام سمت سازمانی و محل خدمت جدید، متقاضی در واحد متبوعه کماکان به انجام وظایف محوله مشغول خواهد بود. از سوی دیگر تقاضای انتقال برای متقاضی ایجاد حقی که شرکت ملزم به استیفای آن باشد تلقی نمی شود.

5- چگونه می‌توان از آخرین مناقصه‌ها و مزایده‌ها در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اطلاع کسب کرد؟

در پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نشانی www.ioptc.ir در منوی میز خدمت زیر منو مناقصه و مزایده آخرین اطلاعات منتشر می‌شود.

6- چگونه می توان با شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و بخش های ستادی ارتباط برقرار کرد؟

تلفنخانه با شماره تماس 02161651 و روابط عمومی با شماره تماس 02161630060 به مخاطبان و مراجعان خدمات ارائه می‌دهند.

8- پژوهشگران برای مطالعه و بررسی نیازهای صنعت نفت در زمینه‌های فن آوری، دانش بنیان و استارت‌آپ به کدام بخش مراجعه کنند؟

پژوهشگران محترم می‌توانند آخرین اطلاعات در این زمینه را در پایگاه اینترنتی rtd.nioc.ir دریافت کنند یا با شماره 02161630286 مدیریت پژوهش و فناوری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تماس بگیرند.

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید