دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

كسب گواهينامه هاي سيستم مديريت يكپارچه در چهار منطقه

كسب گواهينامه هاي سيستم مديريت يكپارچه در چهار منطقه

پس از انجام مميزي توسط نمایندگان شرکت توفنورد آلمان، از واحدهای فنی و ستادی و همچنین مراکز انتقال نفت و تاسیسات مناطق مركزي، شمالشرق،فارس و جنوبشرق، این مناطق موفق به کسب گواهینامه های ISO9001,ISO14001 و OHSAS18001 بمدت سه سال دیگر شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ، سيد حميد حسيني‌مدير منطقه مركزي در ضمن اشاره به مميزي و بررسي هاي دقيق از تمامي واحدهاي فني، ستادي و عملياتي گفت: نيازمندي هاي سيستم مديريت يكپارچه در شرکت به عنوان يك تصميم گيري استراتژيك مد نظر واقع و در طراحي و استقرار اين سيستم عوامل متعددي از جمله قوانين و مقررات ، اهداف سازماني و پيچيدگي فرآيندها ، مسائل عمده ايمني كاركنان و محيط زيست مد نظر قرار گرفته است.
وي گفت: الزامات استاندارد ISO9001:2008 :2007, OHSAS18001وISO14001:2004 مـكمل نيازمندي هاي محصول و فرایندهای مرتبط به آن بوده و در فرآيند طرح ريزي و توسعه سيستم اصول و مباني اعلام شده استانداردهاي مذكور و نيز رضايت مشتريان و ذينفعان از جمله برآورده سازي نيازمندي هاي آنها با ديدگاه فرايندگرا در نظر گرفته شده است.
مدير منطقه مركزي توسعه HSE را از اهم برنامه هاي در دست اقدام منطقه برشمرد و اضافه كرد: براي آنكه استقرار اين سيستم بصورت موفقيت آميز انجام پذيرد، اصول سیستم مديريت کیفیت ، محيط زيست و ايمني وبهداشت حرفه اي از جمله مشتري گرايي، رهبري هوشمندانه، مشاركت كليه كاركنان سطوح مختلف سازمان، ‏فرآيند گرايي، نگرش نظام مند و درك فرآيندهاي مرتبط(با توجه به مديريت)، بهبود مداوم عملكردها و واقعيت گرايي در اخذ تصميمات و همچنين ارتباط سودمند با تامين كنندگان و ذينفعان مختلف مد نظر خواهند بود.
 وي صرفه جوئي در زمان و هزينه ، افزايش بهره وري و بهبود سازماني از مزاياي استقرار سيستم يكپارچه مديريت در سازمان برشمرد و ضمن قدردداني از تمامي همكاران در كسب گواهينامه هاي مذكور، ادامه داد : اين سيستم در واقع با هدف تلفيق سه استناندارد مديريت ، در جهت رسيدن به يك سيستم جامع مديريتي مطرح شده است و در مدتي كه از آغاز بحث و بكارگيري آن مي گذرد، توانسته است نتايج مثبت و قابل توجهي به بار آورد.
همچنين مهندس علیرضا باقری مسئول دفتر مهندسی کیفیت و بهره وری منطقه شمالشرق ضمن اعلام خبر كسب گواهينامه فوق در اين منطقه گفت: علاوه بر ممیزی های سالیانه شرکت صادر کننده گواهینامه دفتر تضمین کیفیت نیز هر 6 ماه یکبار اقدام به ممیزی واحدها می کند که از زمان اخذ اولین گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه تاکنون 17 بار ممیزی داخلی انجام شده است.
وی همچنین افزود: دفتر تضمین کیفیت موظف به حصول اطمینان از انطباق نحوه انجام کار واحدهای مختلف سازمان با الزامات سیستم مدیریت یکپارچه و همچنین اثر بخش بودن آنها می باشد.
گفتني است پس از ممیزی های صورت گرفته توسط شركت مذكور،‌منطقه جنوبشرق هم موفق به کسب گواهینامه های سیستم یکپارچه مدیریت با ویرایش جدیدشد.

مهندس علیرضا تقوامنش  نماینده مدیریت فارس در استقرار سیستمهای مديريت يكپارچه IMS هم گفت: طی مدت سه روز ممیزی اسناد و مستندات و فرآیندهای منطقه، مهندسی بهره وری و کیفیت، واحدهای فنی، عملیاتی، مراکز انتقال نفت و تأسیسات توسط چهار نفر از کارشناسان شرکت TUV NORD از 8 الی 10 آبان 1391 در منطقه فارس مورد بررسی قرار گرفت.

وی اظهار داشت : پس از انجام مميزي توسط نمایندگان شرکت توف نورد آلمان، از واحدهای فنی و ستادی و همچنین مراکز انتقال نفت و تاسیسات ، این منطقه موفق به تمدید گواهینامه های ISO9001:2008, ISO14001:2004 و OHSAS18001:2007 بمدت سه سال دیگر شد.

وی گفت: منطقه فارس از سال 1383 با تلاش مدیریت، و کارکنان ، موفق به استقرار سیستمهای مدیریتی ایزو 9001، 14001،18001 IMS گردیده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.