جمعه 08 بهمن 1400

طراحی و ساخت دستگاه پرتابل کابل جمع‌کن در منطقه جنوبشرق

ارسال به تلگرام
طراحی و ساخت دستگاه پرتابل کابل جمع‌کن در منطقه جنوبشرق

 

 

با طراحی و ساخت دستگاه کابل جمع‌کن، ضمن سامان‌دهی کابل‌های موجود در منطقه جنوب شرق، از هدررفت سرمایه جلوگیری و صرفه‌جویی قابل‌توجهی صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق، امیرحسین باقری، رئیس تدارکات کالای منطقه به عنوان مجری پروژه کابل جمع‌کن، اظهار داشت: با توجه به وجود مقادیر زیاد کابل در اندازه‌های متفاوت که از پروژه‌های سنواتی واحدهای فنی منطقه باقی‌مانده بود، ضرورت سامان‌دهی کابل‌ها احساس می‌شد، به همین دلیل با همکاری مهندسان این واحد اقدام به طراحی و ساخت دستگاه مورد اشاره با استفاده از توان داخلی و اقلام ضایعاتی موجود در انبار سَلویج شد.

باقری در ادامه به جزئیات فنی این پروژه اشاره کرد و گفت: این دستگاه شامل؛ شاسی دیزل ژنراتور، پروفیل‌، الکتروموتور، دستگاه بالابر و... است و صرفاً هزینه‌های جزئی تراشکاری برای این پروژه پرداخت شد.

وی این دستگاه را دارای توان KW 2/2 و و سرعت چهار دور در دقیقه دانست و بیان کرد: قرقره‌های دستگاه نیز از قطر 50 الی 150 سانتیمتر و عرض 140 سانتیمتر با قابلیت تحمل وزن 5 تُن برخوردار هستند و تاکنون  27 هزار و 34 متر کابل  پس از بازشدن و نصب برچسب متراژ بر روی آن در اندازه‌های مختلف، توسط این دستگاه بر روی قرقره‌های جدید جمع‌آوری و از طریق اسناد مربوطه و موجودی انبار اضافه شده است.

رئیس تدارکات کالای منطق به مزایای این دستگاه اشاره کرد و گفت: پیش از این قرقره‌ها و کابل‌ها در حین پیچیدن و یا جابه‌جایی آسیب می‌دیدند و تعداد زیادی نیرو درگیر جمع‌آوری کابل‌ها بودند اما با وجود این دستگاه ضمن صرفه‌جویی در وقت، با ایجاد شماره طبقه‌بندی برای این کابل‌ها، امکان رؤیت موجودی انبار منطقه برای مناطق دیگر نیز فراهم می‌شود و با جلوگیری از خریدهای اضافی از سرقت و هدر رفت سرمایه‌های شرکت نیز پیشگیری می‌شود و با وجود پرتابل بودن، دستگاه قابل‌حمل بوده و امکان جابه‌جایی توسط کامیون را نیز دارد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.