دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

راه اندازی چندین ایستگاه حفاظت کاتدی در منطقه تهران

ارسال به تلگرام

با تقویت بنا ، کابل کشی و نصب ترانس های هوائی و زمینی ، ایستگاههای حفاظت کاتدی شریف آباد ، قشلاق ، سردره و چشمه شور در منطقه تهران مجدد راه اندازی شدند .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، محمد رضا شریفی پور رئیس واحد مهندسی خوردگی در اینباره گفت : این سه ایستگاه که به وسیلۀ افراد سودجو دچار پارگی فنس و تخریب بنا شده بودند با هدف جلوگیری از خوردگی خطوط و مقاوم سازی ، بارِ دیگر با مشارکت واحدهای برق و تأسیسات و ساختمان مورد بهره برداری قرار گرفتند .

وی شریف آباد را یکی از ایستگاههای مذکور نامید که بعد از سرقت ترانس های هوائی و زمینی ، اقدام های اولیه برای نصب دوباره و احیاء ساختمان به منظور جلوگیری از سرقتِ دوباره در مدت تعیین شده انجام پذیرفت و در ادامه تصریح داشت : این ایستگاه در حالی به طور کامل ترمیم و در سرویس قرار گرفت که کابلهای حفاظتی آن پیش از این توسط سارقین بریده شده بود .

وی ایستگاه قشلاق را دومین ایستگاهی دانست که سرقت کابل های زیرینِ برقِ ترانسِ هوائی منجر به خروج آن از مدار شده بود که پس از هماهنگی های صورت گرفته با اداره برق شهری ، کابلها ترمیم و بار دیگر جریان آن از سر نهاده شد .

شریفی پور ، سیالک یا همان سر دره را از دیگر ایستگاههائی بر شمرد که سرقت ترانس خورشیدی موجب توقف فعالیت آن شده بود و با تلاشهای همکاران در واحد برق ، کابل کشی از ترانس هوائی تا ایستگاه صورت پذیرفت و با استحکام بخشی و تقویت فنس و نصب ترانس و کابلهای حفاظتی ، کار این ایستگاه نیز با موفقیت به اتمام رسید و به سرویس بازگشت .

وی به ایستگاه حفاظت کاتدیکِ خط 26 اینچ اهواز – ری که در محوطۀ بیرونی روستای چشمه شور قرار دارد به عنوان چهارمین مورد اشاره کرد که به علت قطعی کابل برقِ ورودی از مدار خارج شده بود و پس از بررسی های لازم و رفع اشکال ، وارد مدار شد .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.