پنجشنبه 26 فروردین 1400

بروز رسانی سامانه جابجايي امن فايل در مناطق فارس و خليج فارس

ارسال به تلگرام

 

 

سامانه جابجایی امن فایل (Clean gate ) بین دو شبکه اینترنت و شبکه داخلی در مناطق فارس و خلیج فارس به روز رساني و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، مهندس احسان خندستانی کارشناس ارشد مخابرات  شبکه منطقه فارس با اعلام این خبر گفت: با بررسی های بعمل آمده و تصمیم اتخاذ شده در کمیته ISMS مرکز منطقه، نیازهای جدیدی مطرح و واحد فناوری اطلاعات نسبت به بروز رسانی و تغییرات عمده در ساختار این سرویس اقدام نمود.

وي در خصوص این سامانه گفت: عدم امکان مشاهده فایل های واحدهای دیگر، عدم امکان حذف یا cut کردن فایل های منتقل شده به CleanGate توسط کاربران، ایجاد سیاست انتقال فایل جدید با دقت نظرهای بیشتر در خصوص عدم انتقال فایل های بدون پسوند و یا پسوندهای غیرمجاز، ایجاد سیستم هشدار و ارسال ایمیل به مدیران شبکه در هنگام انتقال فایل غیرمجاز در این سامانه و انتقال تمامی فایل های منتقل شده از طریق این سامانه در پایان روز به مکان دیگری (همراه با تگ خوردن تاریخ و نام واحد جهت آرشیو) از جمله اقداماتی است که توسط این واحد انجام گردید.

مسئول واحد فناوری اطلاعات منطقه خليج فارس هم در اين خصوص گفت: واحد فناوری اطلاعات به منظور تسهیل در جابجایی فایل بین دوشبکه اینترنت و شبکه داخلی اقدام به راه اندازی سامانه Clean gate  نمود که پس از بررسی و مطالعه در خصوص توزیع های مختلف ، سیستم عامل لینوکسmint به دلیل کاربر پسند بودن و محیط کاربری شبیه ویندوز انتخاب و نصب شد.

محمود عرب نژاد افزود : به منظور دردسترس بودن سرویس اینترنت  برای همه همکاران ، این واحد اقدام به نصب و راه اندازی یک سیستم به عنوان کافی نت در کنار سیستم clean gate نمود تا کاربرانی که نیاز به استفاده از اینترنت یا جابجایی فایل بین دو شبکه دارند از این طریق اقدام کنند.

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست