پنجشنبه 26 فروردین 1400

تعویض ولوهای درین و ورودی صافی 16 اینچ چشمه شور

ارسال به تلگرام

 

با تعویض و تعمیر ولوهای خط 16 اینچ در چشمه شور ، علاوه بر بهبود مراحل بهره برداری ضریب ایمنی در هنگام انجام عملیات افزایش می یابد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، علی پیرزاده مهندس ارشد نت مکانیک در اینباره گفت : با توجه به پیشگیری از نشتی احتمالی ولوهای ورودی و خروجی صافی شماره یک خط 16 اینچ ، برنامه ریزی برای تعمیرات در دستور کار قرار گرفت و در ابتدا فنس ولو ورودی به خط کاملاً بسته شد ، تا جائیکه فشار خط داخلی مرکز انتقال نفت به صفر برسد .

وی افزود : پس از آماده سازی تجهیزات ، ابزار آلات و جرثقیل ، ولو ورودی 10 اینچ کلاس 600 از محل خارج و بعد از تمیزکاری فلنج ها با رعایت دستورالعملهای ایمنی ، ولو مربوطه در محل مستقر شد و بعد از واشر گذاری اسپیرال ، فلنج ها را فول بولت نموده و در واقع تمام پیچ ها بسته و کار به اتمام رسید .

وی بهبود مراحل بهره برداری ، جلوگیری از آلوده شدن مواد در طول خط و بالا رفتن راندمان HSE در زمان انجام عملیات را از اهداف این پروژه بر شمرد و بهره گیری از توانمندی کارکنان و ایجاد شرایط بهتر و ایمن تر در بهره برداری را از شاخصه های این عملیات ذکر کرد .

پیرزاده استفاده از منابع داخلی برای انجام تعمیرات ، جلوگیری از به هدر رفتن مواد و فرآورده های نفتی و افزایش ضریب ایمنی و شاخص های بهره برداری را از مشخصات کیفی و مزایای این طرح دانست و تصریح داشت : اگر چه شرایط جوی و برودت هوا در روند کار بی تأثیر نبود ولی خوشبختانه این پروژه با مشارکت ترابری و نقلیه سنگین با موفقیت به پایان رسید .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست