پنجشنبه 26 فروردین 1400

رفع اشکال و راه اندازی دستگاه اندازه گیری میزان آب موجود در نفت خام در منطقه اصفهان

ارسال به تلگرام

 

دستگاه کارل فیشر (karl Fischer) آزمایشگاه کنترل کیفیت مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان رفع اشکال و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، سامان دهقانی مسئول آزمایشگاه کنترل کیفیت این مرکز با بیان اهمیت کارایی دستگاه فوق که تشخیص میزان آب موجود در مواد نفتی و روغن های صنعتی است و یکی از اهداف در سلامت این مواد می باشد گفت: با راه اندازی مجدد دستگاه مورد نظر، اندازه گیری میزان آب موجود در نفت خام، فرآورده های نفتی و روغن های صنعتی به صورت PPM و میلی گرم بر اساس استاندارد ASTM-D 4928 پایش می گردد.

وی اضافه کرد: در راستای راه اندازی این دستگاه اقدامات اولیه در خصوص نمونه سازی ظروف شیشه ای، تهیه مکمل های محلول دستگاه، ارتباط با شرکت های فعال داخلی و سازنده دستگاه در خصوص رفع خطاها و تهیه دستورالعمل بهره برداری، سرویس دستگاه و تجهیزات جانبی و در نهایت مقایسه نتیجه خروجی نمونه مواد نفتی با نوع نتیجه مشابه در شرکت پالایش نفت اصفهان انجام شد.

دهقانی بیان داشت: در این رابطه ساخت 2 عدد راکتور دیافراگمی دستگاه (نمونه های روغنی و فرآورده های نفتی) برای اولین بار توسط یکی از شرکت های دانش بنیان شیمیایی اصفهان در شرکت خطوط لوله و مخابرات نمونه سازی شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست