دوشنبه 20 اردیبهشت 1400

نصب ولو 10 اینچ در مسیر بای پاس چشمه شور

ارسال به تلگرام

 

با نصب ولو 10 اینچ در مسیر بای پاس چشمه شور ، علاوه بر جلوگیری از طولانی شدن توقف خط در انجام تعمیرات ، امکان تعویض ولو به سهولت در هر شرایط کاری فراهم می شود .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، علی پیرزاده ، مهندس ارشد نت مکانیک در اینباره گفت : با توجه به ویژگی های خط مرکز انتقال نفت چشمه شور ، اغلب ولوهای نصب شده بر روی لاین 10 اینچ به صورت جوشی می باشند یعنی به جای استفاده از فلنج ، ولو به صورت مستقیم توسط عملیات جوشکاری بر روی خط نصب شده است .

وی ادامه داد : از آنجائی که ممکن بود توقف خط در انجام عملیات تعمیراتی در این روش طولانی شود ، تصمیم گرفته شد با استفاده از برشکاری بر روی خط ، ولو به صورت فلنجی نصب شود .

وی درخصوص چگونگی و نحوۀ انجام این پروسه که با مشارکت واحدهای تعمیرات خط و ترابری به اتمام رسید گفت : ابتدا فنس ولو ورودی لاین 10 اینچ به تأسیسات نفتی را بسته و با به صفر رساندن فشار خط ، پس از برشکاری ، فیتینگ فلنج ها و نصب و جوشکاری ، در نهایت شرایط برای نصب ولو فلنجی مهیا گردید .

پیرزاده سهولت در تعویض ولو در شرایط کاری ، بهره برداری به صورت ایمن و پیشگیری از متوقف ساختن خط در مدت زمان طولانی برای انجام تعمیرات که موجب اتلاف وقت می شود را از اهداف اجرای این طرح یاد کرد و از صرفه جوئی اقتصادی ، افزایش توان فنی کارکنان و استفاده از امکانات داخلی به عنوان نکات برجسته در اجرای این پروژه نام برد .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.