پنجشنبه 26 فروردین 1400

ایمن سازی خط لوله 18 اینچ ری – قزوین در محدودۀ رود ینگه امام

ارسال به تلگرام

بخشی از خط 18 اینچ ری – قزوین در روستای سلطان آباد شهرستان هشتگرد با هدف بالا بردن ضریب ایمنی ، پایداری عملیات انتقال فرآورده های نفتی و جلوگیری از آب بردگی لوله در مسیر رودخانه ، ایمن سازی شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، جعفر صمغ آبادی رئیس واحد تأسیسات و ساختمان دربارۀ این پروژه که چهار ماه به طول انجامید ، گفت : ایمن سازی خطوط از اهداف مهم ما در تقویت انتقال پایدار فرآورده های نفتی است و به همین جهت این مسئله در صدر فعالیت های عملیاتی ما قرار می گیرد .

وی در تشریح ایمن سازی خط در کیلومتر 500 + 76 رودخانه ینگی امام روستای سلطان آباد از توابع هشتگرد در استان البرز افزود : برای اجرای این پروژه که 580 میلیون ریال هزینه در بر داشت ، نخست پی دستک های ( پیشانی های ) جلو و عقب در حاشیه رودخانه حفاری و خاکبرداری شد و در ادامه با لاشه سنگ و ملات ماسه و سیمان به نسبت 1 به 6 دیوارچینی شد .

وی بندکشی پس از کار با ملات ، ماسه بادی و سیمان را از اقدامات دیگر برشمرد و تصریح داشت : بعد از آنکه قسمت مذکور آرماتور بندی گردید ، اطراف دیوار قالب بندی فلزی شد و در پایان بتن ریزی با عیار 350 صورت پذیرفت .

وی اظهار داشت : منطقه تهران تا کنون گامهای موثری در جهت حفظ و ایمن سازی لوله ها برداشته و این طرح نیز با هدف ارتقای ایمنی و صیانت از خطوط بعنوان شریان حیاتی در چرخه انتقال نفت و بر اساس یک برنامه زمان بندی شده انجام گرفته است .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست