جمعه 08 اسفند 1399

تعمیر دو دستگاه توربو پمپ سولزر در منطقه اصفهان

ارسال به تلگرام

 

 

دو دستگاه توربوپمپ سولزر شماره های 12 و 13 مرکز انتقال نفت شماره 1 مارون ـ اصفهان پس از تعمیرات و رفع اشکال در مدار بهره‌برداری قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، علیرضا مرادپور رئیس واحد مکانیک منطقه با اعلام خبر فوق گفت: در پی توقف توربین‌های شماره 12 و 13 مرکز فوق، پس از بررسی و تشخیص علل توقف توسط کارشناسان واحد مکانیک، طی 15 روز توربین‌ها رفع اشکال و مجددا در مدار بهره برداری قرار گرفتند.

وی در ادامه افزود: توربین سولزر شماره 12 به علت لرزش نقاط 1 و 2 در استارت زدن دچار مشکل شده بود که پس از باز نمودن کمپرسور، بیرینگ یک تعویض و بالانس در محل طی چندین مرحله انجام و در نهایت موفق به رفع اشکال شدیم.

مرادپور بیان داشت: توربین سولزر شماره 13 به علت برخورد کاور حرارتی بیرینگ 3، ردیف اول محور پاور توربین صدمه دید و در پی آن دچار لرزش بالا و عدم استارت توربین شد که در این رابطه با تلاش همکاران واحد مکانیک بلیدهای مذکور با جایگزینی و تنظیمات مختلف تعویض و توربین در مدار بهره برداری قرار گرفت.

گفتنی است 18 دستگاه از نوع توربوپمپ‌های سولزر که هر کدام دارای 13 هزار اسب بخار قدرت می‌باشند در مراکز انتقال نفت شماره یک تا ۶ مارون کار انتقال روزانه بیش از نیم میلیون بشکه نفت خام را بر عهده دارند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست