جمعه 08 اسفند 1399

انجام بلاست و رنگ آمیزی اگزوز توربین های مراکز انتقال نفت شهید قمری و پایطاق

ارسال به تلگرام

رنگ آمیزی اگزوز توربین های مرکز انتقال نفت شهید قمری و پایطاق با بهره گیری از توانمندی کارکنان مهندسی خوردگی و صرفه جویی 500 میلیون ریالی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه غرب؛ مهندس ارشد واحد مهندسی خوردگی با بیان این مطلب که سطوح فلزی در سازه های خطوط لوله با توجه به شرایط محیط دچار خوردگی و فرسودگی می شوند و باید در فاصله زمانی منظم آماده سازی و رنگ آمیزی شوند؛ اظهار داشت: به همین منظور برای جلوگیری از خوردگی و همچنین زیبا سازی محیط، رنگ آمیزی اگزوز توربین های مراکز انتقال نفت یاد شده با استفاده از رنگ های آستری اتیل سیلیکات روی و رنگ سیلیکونی که مقاوم به دما و درجه حرارت بالا می باشند، در دستور کار قرار گرفت.

مهندس فرهاد کریمی افزود: پس از تهیه و تامین رنگ نسوز، عملیات بلاست و رنگ آمیزی اگزوز دو دستگاه توربین مرکز انتقال نفت پایطاق و سه دستگاه توربین مرکز انتقال نفت شهید قمری و همچنین اگزوزهای مربوط به هفت دستگاه دیزل ژنراتورهای مولد برق ایستگاه های مخابراتی با استفاده از امکانات و تجهیزات انجام شد.

وی در ادامه به مراحل انجام کار اشاره و تصریح کرد: در این راستا، طبق دستورالعمل و مطابق با استانداردها، ابتدا عملیات بلاست و رنگ آمیزی دو جزیی اتیل سیلیکات به نسبت وزنی80(پودر اتیل سیلیکات روی) به 20 آماده و با استفاده از دستگاه ایرلس بر روی سطوح اعمال شد.

وی عنوان داشت: سپس در ادامه کار، اعمال رنگ لایه سیلیکونی به میزان 30 میکرون بر روی لایه آستر صورت گرفت.

مهندس ارشد واحد مهندسی خوردگی در پایان سخنان خود با بیان این مطلب که اقدام یاد شده با استفاده از تجهیزات و امکانات منطقه و در مدت 14 روز کاری انجام شد؛ خاطر نشان کرد: در اجرای این کار ضمن همکاری بهره برداران مراکز انتقال نفت یاد شده، واحدهای بازرسی فنی، نگهداری و تعمیرات مکانیک، نگهداری و تعمیرات خط و HSE همکاری داشتند.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست