جمعه 08 اسفند 1399

افتتاح رسید نفت گاز به مخازن نیروگاه باقر شهر در جنوب تهران

ارسال به تلگرام

 

 

با انشعاب گیری از خط 10 اینچ شازند – ری ، فصل جدیدی از سوخت رسانی به نیروگاه باقر شهر آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، رسید نفت گاز به مخازن نیروگاه باقر شهر با حضور مجتبی بشارتیان و مسئولان ارشد نیروگاه افتتاح شد.

در این مراسم که معاونان فنی ، عملیات ، مخابرات و تنی چند از رؤسای واحدهای دیگر نیز حضور داشتند مدیر منطقه تهران ضمن تأکید بر اهمیت این پروژه ، افزود : با لوله کشی خط انشعابی نیروگاه باقرشهر ، تأمین سوخت این نیروگاه از سوی منطقه تهران تداوم می یابد .

وی با اشاره به اینکه نیروگاه گازی ری در جنوب شرق باقر شهر و جنوب غربی پالایشگاه تهران دارای 40 واحد توربین ژنراتور است که در طول 24 ساعت شش میلیون لیتر نفت گاز مصرف می کند، تصریح داشت : سوخت مورد نیاز نیروگاه تا پیش از این از طریق یک رشته خط لوله 12 اینچ ( API 5 LX 52 به ضخامت 250 / 0 اینچ ) و به طول 6/7 کیلومتر از محل مرکز انتقال نفت رسید و ارسال و مخازن پخش تأمین می شد که به دلیل قدمت خط و مباحث حقوقی حریم تصمیم گرفته شد این خط جمع آوری و با انشعاب 8 اینچ از خط 10 اینچ شازند - چشمه شور – ری ، سوخت رسانی به نیروگاه انجام پذیرد .

علیرضا بیات معاون فنی منطقه تهران در حاشیه این افتتاحیه هدف از اجرای این پروژه را که با مشارکت واحدهای مهندسی خوردگی ، تعمیرات خط ، مکانیک ، ترابری و بازرسی فنی صورت گرفت ، جایگزینی خط از رده خارج 12 اینچ ری به نیروگاه دانست و خاطرنشان ساخت : این عملیات با 1100 متر لوله کشی و انجام قطع و وصل از شمال نیروگاه تا مجاور مخازن شماره 7 جنوب غربی آغاز و در مرحلۀ بعدی ایستگاه میترینگ به محل جدید منتقل گردید .

معاون فنی منطقه تهران اضافه کرد : پس از انجام آزمون های رادیوگرافی و هیدرو استاتیک ، خط انشعابی در یک عملیات قطع و وصل در حاشیۀ بلوار فلسطین باقر شهر به خط 10 اینچ چشمه شور – ری متصل شد .

وی استفاده از ظرفیت خط 10 اینچ اهواز – ری و تأمین سوخت این نیروگاه تولید کنندۀ برق را به وسیلۀ منطقه تهران از دیگر مشخصه ها ی بارز در اجرای این پروژه ذکر کرد که بر ویژگی های مهم طرح مذکور می افزاید .

بیات ادامه داد: پیش از این نیز حوضچه ولوی در مجاورت نیروگاه باقرشهر احداث شد تا به موجب آن علاوه بر حفاظت و دسترسی سریع به ولو خط ، امکان بازبینی دقیق در انجام تعمیرات و ایمن سازی در این محوطه به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

وی هدف از این اقدام را رعایت جوانب ایمنی دانست و اذعان داشت : اين حوضچه ولو به منظور ايمني خط ، محافظت از ولو ، پيشگيري از صدمات فيزيكي و سرقت ، مورد احداث قرار گرفت تا امکان سوخت رسانی به نیروگاه به سهولت انجام گیرد .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست