پنجشنبه 26 فروردین 1400
تاریخ: 22 مرداد 1390 13:14 نظرات: 0 تعداد امتیاز: 4 Article Rating بازدید: 5121 مرتبه
منطقه مركزي - تاسيسات ملاير
منطقه مركزي - تاسيسات ملاير

همسفر با رگهاي آهنين هم نوا با قلبهاي تپنده

تاسيسات ملاير
 
بعد از طي مسافتي حدود 85 كيلومتر به شهر تاريخي ملاير رسيديم كه تاسيسات ملاير را در درون خود جاي داده است. شهرستان ملاير يكي از شهرهاي استان همدان است كه از شمال به همدان و تويسركان، از غرب به شهرستان نهاوند در استان همدان، از جنوب به شهرستان بروجرد و از شرق به شهرستان اراك در استان مركزي محدود مي شود، اين شهرستان به دليل داشتن زمين هاي كشاورزي گسترده داراي تاكستان هاي بسيار زرخيز مي باشد كه بعد از شهر تاكستان دومين توليد كننده انگور در كشور است، همچنين صنعت مبل و منبت اين شهر بسيار مشهور است.
تاسيسات ملاير در شهر ملاير،‌ تقريباً در مركز شهر جنب خيابان اراك قرار گرفته و در همسايگي شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران. آقاي حسن موگويي رئيس اين تاسيسات که 26 سال سابقه كار در شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران دارد و حدود 55 سال سن مي گويد كه در بيشتر مراكز انتقال نفت و تاسيسات شركت خدمت كرده است. او با رويي گشاده پذيراي ما در محيط نسبتاً كوچك محل كار خود شد،‌ او از جانبازان جنگ تحميلي است و در مورد فعاليت مركز خود چنين مي گويد: اين تاسيسات 1760 متر از سطح دريا ارتفاع دارد،‌ و فاصله آن تا مركز انتقال نفت ما قبل (شازند) 85 كيلومتر و تاسيسات بعدي(همدان) 88 كيلومتر است. خط لوله 12ً شازند_ همدان از شش كيلومتري اين تاسيسات عبور مي كند كه با گرفتن يك انشعاب لوله به قطر 4ً از آن خط و هدايت به تاسيسات مذكور نقش دريافت مواد نفتي از مركز انتقال نفت شازند و پر كردن مخازن انبار نفتي ملاير را برعهده دارد. ظرفيت اين خط در ساعت حدود 65 هزار ليتر فرآورده است. اين تاسيسات در سال 1378 راه اندازي شده و وظيفه رساندن سوخت مصرفي به شهرستان ملاير و حومه را ايفا مي كند، فرآورده هايي كه توسط تاسيسات ملاير در مخازن ذخيره سازي مي شود، عموماً نفت گاز و نفت سفيد است متوسط فرآورده هاي نفتي تحويلي توسط اين مركز به شركت ملي پخش ملاير در ماه 5213 متر مكعب نفت گاز و 5/2119 متر مكعب نفت سفيد است.
مسئول اين مركز مهمترين موضوعي كه بايد در مراكز و تاسيسات شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران به آن پرداخته شود را مسئله خانواده هاي كاركنان آن مي داند از آنجايي كه كار در شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران يعني حركت و جابه جايي در اقصي نقاط كشور، معتقد است كه خانواده هاي آنها هميشه و در هر حال پذيراي شرايط جديد هستند و صبورانه تغيير شرايط و محل زندگي را پذيرا هستند پس بيشترين حق را به گردن مسئولان و كاركنان اين شركت دارند خصوصاً كودكاني كه در اين مركز بدنيا مي آيند و بزرگ مي شوند.
عباس هويدا پور كه حدود چهار ماه است به شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران پيوسته و شانزده سال سابقه كار در صنعت نفت كشور را دارد در مورد كار خود مي گويد: قبلاً در پالايشگاه كار مي كردم اما در حال حاضر حساسيت و مسئوليتي كه در كار خود به عنوان كارمند بهره بردار دارم قابل مقايسه با فعاليت من در قست هاي ديگر صنعت نفت نيست و هيچكس تا از نزديك كار ما را نبيند و يا وارد اين كار نشود درك درستي از حساسيت بالاي كار در شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران را نخواهد داشت، حتي كساني كه مثل من ساليان زيادي در صنعت نفت كشور خدمت كردند. شنيدن صحبت هاي صادقانه كاركنان اين مركز ما را به بازديد از مركز ديگر و ادامه سفر خود مشتاق تر كرد.
کد خبر: 3562
  • منطقه مركزي - تاسيسات ملاير

امتیازدهی به خبر

RSS comment feed نظرات ارسال شده (0)

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.