جمعه 31 شهریور 1402

رییس بازرسی فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران مطرح کرد:

ارتقا بهره وری در صنعت انتقال نفت با بازرسی تجهیزات بر مبنای ریسک

ارسال به تلگرام
ارتقا بهره وری  در صنعت انتقال نفت با  بازرسی تجهیزات بر مبنای ریسک

رییس بازرسی فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران از برنامه ریزی و هدف گذاری برای استقرار سیستم بازرسی بر مبنای ریسک(RBI) در تجهیزات صنعت انتقال نفت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، امیرحشمت سیف در تشریح اقدامات این واحد طی سال گذشته به اهمیت ارزیابی تجهیزات در صنعت انتقال نفت پرداخت و گفت: سیستم مذکور برای ارزیابی ریسک دستگاه ها و تجهیزات ثابت، انجام به موقع تعمیرات و روتین های مورد نیاز مستقر خواهد شد.
به گفته وی این درحالی است که با تمرکز بر بازرسی های فنی مبتنی بر شناسایی ریسک با ممانعت از هدر رفت منابع مالی و انسانی این طرح صرفه اقتصادی قابل ملاحظه ای به همراه خواهد داشت.

بازدید دوره ای از پروژه های صنعت انتقال نفت
وی همچنین به برنامه ریزی و انجام بازدیدهای دوره ای از همه مراکز انتقال نفت و تاسیسات موجود در 8 منطقه از مناطق دوازده گانه در سطح کشور در طول مدت 8 ماهه منتهی به شهریور ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: بازدیدهای دوره ای به منظور حصول اطمینان از آماده به کار و در سرویس بودن همه دستگاه های ثابت، دوار، تجهیزات کنترلی و دستیابی به انتقال پایدار و حداکثری نفت خام و فرآورده های نفتی در گستره کشور انجام شده است.
سیف تصریح کرد: با توجه به حساسیت این صنعت و اهمیت ارسال ایمن و پایدار مواد نفتی از مبادی تولید به مبادی مصرف، بازدید از تاسیسات مراکز انتقال نفت از رویکردها و‌ موضاعات مهمی تلقی می شود که به صورت مداوم و مستمر با همراهی متخصصان و کارشناسان زبده در حال انجام است.

بکارگیری نیروهای جوان و متخصص در اولویت کارها
به گفته سیف بهره گیری از نیروهای جوان، متخصص و متعهد در واحدهای بازرسی فنی مناطق و استفاده حداکثری از توان علمی و فنی آنان در جهت تحقق اهداف تعریف شده در صدر اولویت های این مجموعه قرار دارد.

ارتقائ تخصص اعضای تیم بازرسی براساس استانداردهای ملی و بین المللی نفت
رییس بازرسی فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران،در بخش دیگری از اظهارات خود خاطرنشان کرد: استفاده از دستورالعمل ها و استانداردهای ملی و بین المللی صنعت نفت برای رشد و تقویت بنیه علمی و فنی کارکنان اداره بازرسی فنی و متعاقب آن انجام وظایف بازرسی فنی بر مبنای استانداردهای صنعت نفت به منظور پیشگیری از وقوع خرابی و توقف دستگاه های موجود در مراکز انتقال نفت نیز از جمله اقداماتی است که این واحد استراتژیک به انجام آن مبادرت کرده است‌.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.