جمعه 31 شهریور 1402

مدیر خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالغرب مطرح کرد :

انتقال سالانه بیش از ۱۳ میلیارد لیتر مواد نفتی در شمالغرب کشور

ارسال به تلگرام
انتقال سالانه بیش از ۱۳ میلیارد لیتر مواد نفتی در شمالغرب کشور

مدیر خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالغرباز انتقال بیش از ۱۳ میلیارد لیتر نفت خام وانواع فرآورده به صورت سالانه در این منطقه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران منطقه شمالغرب ، علی جعفرآقایی مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمالغرب درنشست خبری به مناسبت هفته دولت با بیان اینکه سالیانه بیش از ۶.۵ میلیارد لیتر نفت خام و ۶.۵ میلیارد لیتر انواع فراورده‌هایی نفتی انتقال داده می شود افزود: این حجم از انتقال در گذر از مسیرهای اشتهارد، ابهر، زنجان، ایده‌لو، میانه، شهید کریمی ترکمانچای، تبریز، میاندوآب، ارومیه، مراغه، سراب و اردبیل صورت گرفته است.
وی افزود:در مجموع بیش از 13 میلیارد و 632 میلیون لیتر نفت و فراورده از این منطقه منتقل شده که از این میزان، بیش از 6 میلیارد و 151 میلیون لیتر نفت خام و بیش از ۶ میلیارد و ۶۶۵ میلیون لیتر فراورده بوده است و این میزان، حدود ۹ درصد از کل نفت و فراورده انتقالی کشور را تشکیل می دهد. همچنین خوراک ارسالی به پالایشگاه نفت تبریز در سال 1401، رقمی افزون بر ۶ میلیارد و ۱۵۰ میلیون لیتر نفت خام بوده است. مضاف آنکه در مجموع ۸۵۰ میلیون لیتر فراورده به عنوان سوخت مایع به سه نیروگاه مهم این منطقه ارسال شده است.
مدیر منطقه شمالغرب گفت: حوزه عملیاتی این منطقه شامل استان‌های البرز، زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل است که در این 5 استان به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه شرکت تحت مدیریت خود سوخت رسانی به سه نیروگاه را برعهده دارد ادامه داد: سوخت رسانی نیروگاه اردبیل، سلطانیه و مسیر منتهی به ارومیه نیز از دیگر وظایف شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت منطقه شمالغرب است.
وی در خصوص عملکرد این شرکت در حوزه های مختلف و نگهداری تجهیزات افزود: مشکلی از نظر تخصصی در حوزه عملیات مورد تقاضا نداریم و امکان این که ظرفیت را ۲۰ درصد افزایش دهیم وجود دارد.
جعفر آقایی با اشاره به اینکه شرکت خطوط لوله و مخابرات کار انتقال مواد نفتی از جمله فراورده‌های نفت خام از مبدا تا مقصد مشخص را به عهده دارد، افزود: ماموریت انتقالی این شرکت از استان البرز با ۲ رشته لوله ۱۴ اینچ و ۱۶ اینچ آغاز و به مقصد تبریز ختم می شود.
وی در پاسخ به سوالی درخصوص انشعابات غیرمجاز در منطقه شمالغرب گفت: در منطقه شمالغرب با مراقبت‌ها و پایش‌هایی که انجام می‌شود انشعابات غیرمجاز به حداقل رسیده است؛ خوشبختانه سال گذشته سرقت نفت از شبکه خطوط منطقه شمالغرب انجام نشده است.
مدیر منطقه شمالغرب همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص عبور لوله های خطوط لوله از داخل ورزشگاه در دست احداث در زنجان افزود:از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خطوط لوله و مخابرات عبور نکرده است.
جعفرآقایی در مورد مسئولیت اجتماعی این شرکت نیز بیان کرد: در مواقعی مانند مهار آتش سوزی و امور عام‌المنفعه ماشین‌ آلات خود را اعزام و در اتفاقات و حوادث هر آنچه داریم با کمیته مدیریت بحران به اشتراک می‌گذاریم.
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال‌غرب جلوگیری از آلودگی محیط زیست و حفاظت از منابع آب و خاک را مهم خواند و گفت: برای حفاظت از این سرمایه‌ها پایش‌های مستمر داریم.

برچسب ها : هفته دولت 1402
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.