جمعه 31 شهریور 1402

در نشست خبری مدیر خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه مرکزی مطرح شد؛

افزایش ظرفیت انتقال نفت خام و فرآورده های نفتی در دولت سیزدهم

ارسال به تلگرام
افزایش ظرفیت انتقال نفت خام و فرآورده های نفتی در دولت سیزدهم

به منظور تبیین عملکرد و دستاوردهای خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه مرکزی در دولت سیزدهم با حضور مدیر، رئیس و کارشناسان روابط عمومی منطقه مرکزی نشست خبری با اصحاب رسانه در استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه مرکزی، علی اکبر فضلی خانی، مدیر منطقه مرکزی در اين نشست خبري گفت: صنعت انتقال نفت یکی از صنایع حیاتی کشور است که نقش مهمی در تأمین انرژی و توسعه اقتصادی دارد.

وی ادامه داد: خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه مرکزی، به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین شرکت های فعال در این صنعت، مسئولیت های بسیاری را در ارتباط با انتقال مواد نفتی و ارتباطات مربوط به صنعت نفت بر عهده دارد.

فضلی خانی با اشاره به مسئولیت های اجتماعی این صنعت و دستاوردهای دولت سیزدهم ، تاکید کرد: این مسئولیت ها شامل حفظ امنیت و پایداری خطوط لوله، حفاظت از محیط زیست، ارتقای فناوری های نوین در این زمینه و تأمین نیازهای انرژی کشور است.

وي تأکید کرد که دولت سیزدهم با توجه به اهمیت صنعت انتقال نفت، تلاش های بسیاری را برای توسعه و بهبود وضعیت این صنعت انجام داده است که از جمله آن ها می توان به افزایش ظرفیت انتقال نفت خام و فرآورده های نفتی ، بهبود کیفیت خطوط لوله و تأمین امنیت بیشتر خطوط لوله اشاره کرد.

فضلی خانی ضمن تقدیر از تلاش های رئیس و کارشناسان روابط عمومی منطقه مرکزی، از حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه تشکرد کرد و گفت: با همکاری و همراهی همه اقشار جامعه ، صنعت انتقال نفت در کشور به رونق بیشتری خواهد رسید و مسئولیت های اجتماعی این صنعت به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.وی با اشاره به انتقال حدود 57 میلیارد لیتر نفت خام و فرآورده در سال و حدود114 میلیارد لیتر در دو سال ، راه اندازی خط 26اینچ فرآورده  شازند - ری و مرکز انتقال نفت 26 اینچ فرآورده یورو شازند  و فشار شکن 26اینچ تأسیسات قم را از اقدامات مهم منطقه مرکزی در دولت سیزدهم نام برد.

مدیر منطقه مرکزی با اشاره به مجاورت خطوط لوله انتقال مواد نفتی با زمین ها یا اراضی کشاورزان و روستاییان مسیر گفت: منظور از همکاری با آنان لوله گذاری  جهت عبور آب از طرفین مسیر خطوط لوله به درخواست کشاورزان است. همچنین تسطیح مسیر خطوط که به نحوی مسیر عبور کشاورزان هم باشد ، همواره صورت می پذیرد.

فضلی خانی تاکید کرد: عملیات لوله گذاری به منظور انتقال آب کشاورزی و کمک به  کشاورزان و همجواران خط، راه سازی ، لایروبی قنات های برخی روستاها در مسیر  خطوط انتقال مواد نفتی و تسطیح ،خاکبرداری وترانشه برداری فاز دوم پایگاه  اورژانس هوایی استان مرکزی - در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی توسط واحد ترابری منطقه مرکزی انجام شد

تعهد به مسئولیت های اجتماعی در منطقه مرکزی

وی گفت: برگزاری 11مرحله رزمایش کمک مومنانه ، اعزام خانواده های بی بضاعت  به  مشهد مقدس با کمک مالی همکاران، اعزام گروه های جهادی پایگاه به مناطق سیل زده  روستای آهنگران از توابع شهرستان اراک و سفت کاری سه باب منزل مسکونی و همچنین  تامین سرامیک 25 باب ساختمان برای سیل زدگان، برگزاری موکب در مسیرهای قم-  جمکران و توزیع روزانه غذای گرم ، برگزاری موکب در مسیر اراک به امام زاده  محمد عابد(ع) در روز اربعین حسینی از دیگر اقدامات خطوط لوله و مخابرات نفت  منطقه مرکزی در عمل به مسئولیت های اجتماعی است.

برگزاری سالانه بیش از 20هزار نفر ساعت آموزش قرآن 

وی در پايان اين نشست خبري با اشاره به جایگاه قرآن و فعالیت های قرآنی منطقه مرکزی در صنعت نفت کشور  گفت: برگزاری سالانه بیش از 20هزار نفر ساعت آموزش قرآن برای کارکنان و  خانواده ها در قالب 10 کلاس آموزشی مستمر در طول سال و همچنین کسب 17 رتبه در مسابقات سراسری قرآن پالایش و پخش و کسب رتبه اول تیمی از جمله اقدامات مهم  واحد روابط عمومی منطقه مرکزی است.

برچسب ها : هفته دولت ۱۴۰۲
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.