شنبه 11 آذر 1402

آغاز پروژه شبکه LAN مستقل در منطقه خلیج فارس

ارسال به تلگرام
آغاز پروژه شبکه LAN مستقل در منطقه خلیج فارس

اجرای پروژه شبکه LAN مستقل در مراکز انتقال نفت شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خلیج فارس آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه خلیج فارس ؛ مسئول واحد فناروی اطلاعات این منطقه گفت : واحد فناوری اطلاعات منطقه بر اساس اهداف تعریف شده سال ۱۴۰۲ در نظر دارد در مراکز انتقال نفت بندر عباس، قطب آباد و مهرآران شبکه LAN مستقل از مرکز منطقه را پیاده سازی کند.

محمود عرب نژاد افزود : در حال حاضر شبکه LAN فعلی مراکز انتقال نفت وابسته به شبکه مرکز منطقه بوده و در صورت بروز اختلال در شبکه داخلی مرکز منطقه، شبکه صوت و دیتا این مراکز نیز تحت تاثیر قرار می گرفت که با اجرای این پروژه، شبکه ای کاملا مستقل پیاده سازی خواهد شد.

وی اظهار کرد : در همین راستا از ابتدای امسال در فاز صفر پروژه، در خصوص نحوه اجرا و نوع تجهیزات مورد نیاز، مطالعات و بررسی های متعددی صورت گرفت که در نهایت با تهیه شرح کار و همکاری واحدهای مالی و تدارکات کالا نسبت به خرید تجهیزات مورد نیاز اقدام شد.

عرب نژاد بیان کرد : با توجه به قطعی مکرر برق در این مراکز، واحد فناوری اطلاعات با بررسی های کارشناسانه نسبت به تهیه اینورتر ساخت داخل با توان 1KVA اقدام کرد تا با استفاده از ظرفیت باتری های موجود در اتاق رادیو هر مرکز، توان مورد نیاز سوییچ های Core در زمان قطعی برق تامین شود.

مسئول واحد فناروی اطلاعات منطقه خلیج فارس خاطرنشان کرد : به منظور پایداری شبکه در این مراکز و تامین توان مورد نیاز سوئیچ های Access سه دستگاه UPS نیز خریداری شد که با همکاری واحد فناوری اطلاعات ستاد، پیکربندی سوئیچ های Core و Access در دست اقدام است وبه محض پیکیر بندی سوئیچ های مذکور و تست عملکرد ، نصب و راه اندازی شبکه LAN در دستور کار قرار خواهد گرفت.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.