چهارشنبه 17 خرداد 1402

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در مصاحبه با صدا و سیما عنوان کرد:

انتقال مواد نفتی از خطوط لوله منجربه صرفه جویی ۱٫۷ میلیارد لیتری نفت گاز شد

ارسال به تلگرام
انتقال مواد نفتی از خطوط لوله منجربه صرفه جویی ۱٫۷ میلیارد لیتری نفت گاز شد


انتقال از طریق خط لوله باعث صرفه جویی ۱/۷ میلیارد لیتری نفت گاز شده است

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران سال گذشته با انتقال 131میلیارد لیتر نفت خام و انواع فرآورده از طرق خطوط لوله رکورد جدیدی ثبت کرده است .
به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران -منطقه شمالشرق؛ مهندس ارسلان رحیمی با اعلام این مطلب در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز استان خراسان رضوی گفت: از این رقم 68میلیارد لیتر مربوط به نفت خام و 63میلیارد لیتر مربوزط به انواع فرآورده است.
وی که در حاشیه دومین گردهمایی مدیران ارشد شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران به میزبانی منطقه شمالشرق در مشهد مقدس سخن می گفت؛ اضافه کرد:اگر این مقدار نفت خام و فرآورده قرار بود با تانکر نفتکش حمل شود به پنج میلیون سفر نفتکش نیاز داشتیم و علاوه بر تهدیدات محیط زیستی، مشکلات عمده ای برای بار ترافیکی جاده های کشور و به تبع آن برای هموطنان عزیزمان بوجود می آمد.
رحیمی با اشاره به اهمیت کار همکارانش در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران خاطر نشان کرد: جابجایی این مقدار نفت خام و فرآورده نفتی توسط خط لوله باعث صرفه جویی ۱/۷ میلیارد لیتری در بحث سوخت مورد نیاز حرکت نفتکشهای حمل آن شده است.
مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تصریح کرد: این میزان صرفه جویی با توجه به قیمتهای جهانی معادل ۱/۲۵ میلیارد دلار است که قطعا ذر این شرایط اقتصادی کشور حائز اهمیت است.
رحیمی تاکید کرد: لازمه ثبت این رکورد انتقال بزرگ، هماهنگی و برنامه ریزی درست برای مقابله با چالشهایی مانند تحریمها و اهداف شوم دشمنان انقلاب است تا هیچگونه خللی در انتقال ایمن و پایدار نفت خام و انواع فرآورده های نفتی در سراسر کشور بوجود نیاید

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.