چهارشنبه 17 خرداد 1402

کمک هوش مصنوعی به افزایش بهره‌وری‌ در صنعت انتقال نفت

ارسال به تلگرام
کمک هوش مصنوعی به افزایش بهره‌وری‌ در صنعت انتقال نفت

با شناسایی دغدغه‌ها و نیازهای صنعت انتقال نفت، فرآیند هوش مصنوعی به کمک افزایش بهره‌وری می‌آید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، نماینده یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در زمینه هوش مصنوعی در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی طی گفت‌وگویی در مورد کاربرد این تکنولوژی در صنعت انتقال نفت ایران،  گفت: زمینه‌های مشترک همکاری این شرکت دانش‌بنیان با این صنعت و حتی پالایشگاه‌ها وجود دارد به عنوان مثال از هوش مصنوعی در حفاظت، حراست و مباحث مربوط به HSE می‌توان استفاده کرد.

وی در ادامه کاربرد ویژه هوش مصنوعی را در زمینه بهره‌برداری مواد نفتی عنوان کرد و افزود: این مستلزم ارتباط تنگاتنگ فعالین این عرصه و صاحبان صنعت انتقال نفت است تا جایی که بتوانیم با شناسایی دغدغه‌ها و نیازهای صنعتی صنعت انتقال نفت فرآیند هوش مصنوعی را به کمک مرتفع کردن افزایش بهره‌وری بیاوریم.

او همچنین افزود: با استفاده از تجربه کار با شرکت‌های داخلی قادر خواهیم بود این تواتمندی را برای فعالیت در بازارهای بین‌المللی به دست بیاوریم.

گفتنی است، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی از 27 اردیبهشت ماه با حضور شرکت های داخلی و خارجی آغاز به کار کرد و روز گذشته 30 اردیبهشت ماه به کار خود پایان داد.

برچسب ها : نمايشگاه نفت 1402
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.