چهارشنبه 17 خرداد 1402

با انجام پروژه های مدیریت انرژی در شرکت محقق شد؛

صرفه جویی معادل ریالی 100 هزار بشکه نفت خام در یکسال گذشته

ارسال به تلگرام
صرفه جویی معادل ریالی 100 هزار بشکه نفت خام در یکسال گذشته

پایش بهبود مصارف بیش از 3500 انشعاب برق ، آب و گاز در یکسال گذشته باعث صرفه جویی معادل ریالی ارزش حدود 100 هزار بشکه نفت خام در شرکت شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، سرپرست برنامه ریزی شرکت در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی با اشاره به اقداماتی که برای صرفه جویی در مصرف انرژی شده است ، گفت: علاوه بر پایش مصارف انشعابات حامل های انرژی ، کاهش استفاده از الکتروپمپ ها در زمان پیک مصرف تاثیر بسیاری در مدیریت و کاهش مصرف برق کشور داشته است.

ذبیح اله عبدی نیا به ساماندهی پروانه کارها اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته علاوه بر ثبت همه پروانه کارهای سرمایه ای در سامانه توانیران وزارت صمت مقرر شد پس از وصول درخواست پروانه کار ، واحدهای مربوطه در بازه زمانی حداکثر یک هفته ای بررسی پروانه کارها را انجام داده و روند پیشرفت کار نیز به صورت ماهیانه گزارش شود.

وی یادآور شد: از آغاز به کار دولت سیزدهم و در بازه زمانی ابتدای مهرماه سال 1400 تا پایان شهریور ماه سال 1401 بیش از 138 پروانه کار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 9 درصدی در این زمینه حاصل شده است.

عبدی نیا اظهار داشت : در سال گذشته با برگزاری جلسات و پیگیری های کمیته تخصیص ، پروژه ای به دلیل عدم تحقق بودجه سرمایه ای معوق نشده است.

وی افزود : جاری سازی مدیریت ریسک نیز در دستور کار شرکت قرار گرفته و با آغاز اجرای برنامه های دور دوم چرخه مدیریت بهره وری ، دور سوم نیز انتخاب و پیشنهاد شده است.

سرپرست مدیریت برنامه ریزی شرکت با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه اطلاعات مدیریت گفت: علاوه بر پاسخ دهی به موقع مکاتبات در سال گذشته ، برنامه های سال 1402 شرکت از مدیریتها  و ادارات دریافت و در پایان سال 1401 به برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ارسال شده است.

وی ادامه داد: همچنین استفاده بهینه از مواد روان کننده و پایش مناسب آن با توجه به افزایش ظرفیت پالایشگاه ها از اقداماتی است که در راستای برنامه ریزی مناسب برای انتقال حداکثری مواد نفتی انجام شده است.

عبدی نیا به استفاده برون سازمانی از تجهیزات و نیروی انسانی در زمان کاهش فعالیت واحدهای فنی برای درآمدزایی شرکت اشاره کرد و افزود: در جدول پیش بینی اعتبارات برنامه ها نیز ، اتصال نیروگاه ها به خطوط سراسری انتقال مواد نفتی پیش بینی و مقرر شده شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران مجری اتصال نیروگاه ها به خطوط لوله نفت باشد که اتصال نیروگاه شهید سلیمی نکا به خطوط لوله نفت نیز در این راستا انجام شد.

سرپرست مدیریت برنامه ریزی شرکت با اشاره به ساماندهی تجهیزات دوار مراکز بر اساس میزان حمل و تعداد تجهیزات مورد نیاز گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و با هماهنگی و کمک حوزه معاونتهای فنی و عملیاتی مدیر خطوط لوله در تلاش هستیم تا شرایطی فراهم شود تجهیزات دوار دارای کارکرد پایین به مراکز حساسی که با کمبود این تجهیزات مواجه هستند منتقل شوند.

 

 

 

برچسب ها : نمايشگاه نفت 1402
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.