جمعه 03 بهمن 1399

بازسازی پانتون های مخازن رسید و ارسال در منطقه تهران

ارسال به تلگرام
بازسازی پانتون های مخازن رسید و ارسال در منطقه تهران

ایمنی پانتون های سقف شناور مخازن 11 و 15 مرکز انتقال نفت رسید و ارسال فرآورده های نفتی در منطقه تهران ، پس از بازسازی افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران، علی پیرزاده مهندس ارشد نت مکانیک دربارۀ این عملیات که با مشارکت واحد تعمیرات خط انجام پذیرفت گفت: برای این کار نخست مخزن از سرویس خارج و تحت اورهال قرار گرفت تا بر این اساس بازدید، بازرسی، تست و رفع اشکال از پانتونهای سقف مخزن اجرا گردد .

وی با بیان اینکه شناور نگه داشتن سقف در حین انجام عملیات از وظایف پانتونهاست افزود: در واقع سقف بر روی مواد همانند یک کشتی بر روی آب قرار می گیرد و در زمانهائی که پانتون ها دچار اِشکال اساسی همچون پوسیدگی ، سوراخ ، دِفُرمگی و غیره شوند ، سقف مخزن در مواد غرق خواهد شد . از اینرو انجام تست در هنگام اورهال بسیار ضروریست .

این مقام مسئول ، کالیبره کردن پانتون ها ، آزمایش و تست هیدرولیکی ، دپو نمودن فرآورده های نفتی با ضریب ایمنی بالاتر و پیشگیری از انتشار بخار مواد به محیط زیست را از اهداف این طرح نامید و در توصیف این عملیات تصریح داشت: در ابتدای این فرآیند دریچه های پانتونها برداشته و با استفاده از تجهیزات برای حصول اطمینان از سلامت آن ، تست هیدرولیکی اجرا شد .

وی ادامه داد : اگر به هر علتی پانتون صدمه ببیند توسط وصله های پلیت و عملیات جوشکاری مرمت شده و در نهایت با اطمینان از صحت سنجی ، سقف به حالت عملیاتی در می آید .

وی استفاده از دانش داخلی، صرفه جوئی اقتصادی، بهره مندی از قطعات و لوازم ساخت کشور ، افزایش ایمنی و کاهش استرس در هنگام بهره برداری را از نکات حائز اهمیت در این پروژه دانست و خاطرنشان ساخت: افزایش راندمان ، بهره وری و استفاده بهینه از مخزن ، جلوگیری از انتشار آلاینده های زیست محیطی و تبادل تجربه در میان همکاران را می توان از مشخصه های کیفی عملیات مذکور بر شمرد

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.