جمعه 03 بهمن 1399

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان درمنطقه تهران

ارسال به تلگرام
برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان درمنطقه تهران

نخستین کارگاه آموزشی با محوریت اعتیاد به بازیهای رایانه ای و اینترنت در کودکان و نوجوانان به صورت مجازی و آنلاین در منطقه تهران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، مسلم رحمتی مسئول آموزش با اشاره به اینکه این دورۀ آموزشی یک روزه با حضور 30 شرکت کننده و زیر نظر کمیته بهداشت روان و از طریق نرم افزار sky room توسط دکتر روانشناس برای خانوادۀ همکاران برگزار شد ، افزود : این روزها شاهد اعتیاد اینترنتی کودکان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان درجامعه هستیم و به دلیل شیوع کرونا و مشکلاتی از قبیل قرنطینه فرزندان و استفاده بیش از حد از کامپیوتر ، موبایل و اینترنت اجرای این کارگاه بسیار ضروری می نمود .

وی گفت : با تعطیلی مدارس و در خانه ماندن دانش‌آموزان و آموزش از راه دور و آنلاین شاهد افزایش استفاده از اینترنت و فضای مجازی از سوی کودکان هستیم که این امر علاوه بر آسیب‌های جسمانی می‌تواند آسیب‌های روانی نیز در پی داشته باشد که اعتیاد اینترنتی یکی از آسیب‌های روانی این امر است.

وی علت برگزاری این دورۀ کارگاهی را برای خانواده ها چنین توصیف کرد : قطعا تربیت صحیح فرزندان از دوران کودکی می تواند نقش به سزایی در تشکیل شخصیت آنان داشته باشد و در این میان والدین در تربیت فرزندان نقش کلیدی دارند که با آموزش های لازم می توانند باعث شکوفایی استعدادهای فرزندان شوند.

وی ادامه داد : اعتیاد به اینترنت با علایمی همچون افزایش نوسانات اخلاقی، سخن نگفتن با دیگران و قطع روابط اجتماعی مشخص می شود و کودکان و نوجوانانی که به اینترنت دلبستگی فراوان پیدا می کنند در حقیقت به آن معتاد می شوند.

رحمتی خاطرنشان ساخت : به دلیل ویژگی‌های خاص،  پویا بودن فضای مجازی و عدم شناخت کافی والدین در استفاده و بروزرسانی دانش خود از ابعاد مختلف کاربردهای اینترنت،  این فضا می‌تواند زنگ خطر را برای خانواده‌ها به صدا درآورد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.