جمعه 03 بهمن 1399

در گردهمایی روسای روابط عمومی مناطق دوازدهگانه صورت گرفت:

تاکید مدیرعامل بر نقش پر رنگ و تأثیر گذار روابط عمومی در حادثه سرخون

ارسال به تلگرام
تاکید مدیرعامل بر نقش پر رنگ و تأثیر گذار روابط عمومی در حادثه سرخون

رانش زمین و شکستگی خط در سرخون ، نشان داد که روابط عمومی و مدیریت مدبرانۀ اخبار در بحرانها تا چه اندازه می تواند بر هدایت مثبت افکار عمومی اثر گذار و انکار ناپذیر باشد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، قاسم عرب یار محمدی مدیرعامل ، در گردهمایی رؤسای روابط عمومی مناطق دوازدهگانه که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شد با بیان این مطلب گفت : آنچه که در خط لوله نفت مارون به اصفهان  و در منطقه تلمبه‌خانه روستای گندمکار شهرستان اردل رخ داد و لوله دچار شکستگی و منجر به حادثه سرخون شد ، اگر چه اتفاقی ناگوار بود ولی باعث شد ما بیش از گذشته پی به حضور پررنگ و اثربخش  روابط عمومی در این میدان ببریم . جائی که با نظارت ، پیگیری و کنترل اخبار و مصاحبه ها مانع از تشویش اذهان توسط افراد سودجو شدیم

وی افزود : شکستگی لوله نفت و حوادثی از این قبیل اجتناب ناپذیر است ولی باید بدانیم چگونه با آن مواجه شویم . اگر چه رانش زمین و تنش ناشی از آن موجب شکل گیری این مسئله شد ولی با این وجود این عملیات را با چنین حجم گسترده ای که نیاز به درایت داشت می توان یک کارگاه بسیار موثر در کسب تجربه سایر مناطق دانست که خوشبختانه روابط عمومی توانمندی های خود را در آن با خوبی به منصه ظهور گذاشت .

سید جعفر علیزاده دربندی مدیر خط لوله نیز در این گردهمائی شرکت خطوط لوله را علیرغم گمنامی ، خوشنام دانست و اظهار داشت : هر جا که نامی از این مجموعه بر زبان جاری می شود ، سابقۀ درخشانی بر اذهان متبادر می شود و با وجود حوادث غیر قابل پیش بینی در ادوار مختلف تلاش می کنیم وقفه ای در امر سوخت رسانی ایجاد نشود .

باغبان مدیر منابع انسانی به عنوان دیگر سخنران این نشست گفت : امروز سیاست های جدید روابط عمومی باید مبتنی بر شایستگی و فناوری باشد .

وی ادامه داد : با اشاره به اینکه مطالبۀ دیگران از روابط عمومی قطعاً متفاوت از گذشته خواهد بود ، تصریح داشت : چنین امری رسالت همکاران این واحد را دو چندان خواهد ساخت .

وی با بیان اینکه امروزه در ارگانها باید با روابط عمومی شروع و با روابط عمومی کارها را به پایان رساند ، تأکید کرد : باید بدانیم که چگونه این مجموعۀ مهم را به دیگران شناسانده و آن را به یک واحد کلیدی تبدیل نمود .

وی با تقسیم فعالیتهای این واحد به دو بخش ساختاری و محتوائی خاطرنشان کرد : آنچه که در بُعد محتوائی ارزیابی می شود کیفیت نیروهائی همچون ریاست و افراد زیر مجموعۀ آن است تا به تبع آن بتوان با متفاوت عمل کردن و سرآمد بودن ، اعتماد مدیریت را به دست آورد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود حوزۀ ساختاری را از ابعاد دیگر نظام مند سازی روابط عمومی بر شمرد و افزود : اگر چه به صورت کلی 65 درصد از این ساختار در عملیات و مخابرات خلاصه شده اما با این وجود باید از همۀ ظرفیتها استفاده شود تا مدیریت بر این باور برسد که هرگونه تغییر در کاهش منابع یا ساختار روابط عمومی به ضرر شرکت است .

وی با اشاره به اینکه کیفیت ساختار نیروها می بایست متناسب با پایه ها و در عین حال با دقت و وسواس بیشتر دستخوش تغییر گردد ، عدم برخورداری از نیروهای حرفه ای را بسیار مشهود دانست و خاطرنشان ساخت : انتخابها در روابط عمومی زیر ذره بین است و این واحد باید با ایده پردازی های نوین شاخصه هائی را بروز دهد که قبلاً مشابه آن شکل نگرفته است .

وی سطح انتظاراتِ ایجاد شده را ناشی از نوع عملکرد روابط عمومی ذکر کرد و تصریح داشت : ما با نگاه جدید باید ثابت کنیم که مسیر را اشتباه نرفته ایم و درست و سیستماتیک عمل نموده ایم .

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با حمایت های مدیریت و منابع انسانی شرکت  و با برنامه ریزی هائ صورت گرفته به زودی شاهد خروجی های خوبی از این منظر باشیم .

در این جلسه پس از اینکه هریک از رؤسای روابط عمومی مناطق دوازده گانه به ارائه گزارش عملکرد و بیان نظرات خود پرداختند ، سید عزت اله میرحسینی رئیس روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ، این واحد را آئینه تمام نما و نقش آن را کلیدی نامید و افزود : امروز شاهد پوست اندازی در روابط عمومی هستیم و باید فارغ از کارهای روتین و معمولی بکوشیم از نقطۀ A  به نقطۀ B برسیم .

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی هنر نیست بلکه تخصص است ، گفت : با حضور دکتر باغبان در رأس هرم منابع انسانی تغییرات به خوبی احساس می شود و امیدواریم با همفکری ، همدلی و هم اندیشی میان واحدها گامهای موثری در جهت هم افزائی و تحقق مطالبات به حق همکاران و پیشبرد چشمگیر فعالیتهای مجموعه و نمایان سازی توانمندی ها و خدمات ارزشمند آن برداریم.

 

گزارش تصویری

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.