جمعه 03 بهمن 1399

تعویض پوشش 5/5 كيلومتر از خط لوله امام تقي- تربت حيدريه

ارسال به تلگرام
تعویض پوشش 5/5 كيلومتر از خط لوله امام تقي- تربت حيدريه

رئیس واحد مهندسی خوردگی منطقه شمال‌شرق از تعویض پوشش پنج هزار و 500 متر از خط لوله هشت اینچ مرکز انتقال نفت امام تقی-تربت حیدریه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه شمال‌شرق؛ علیرضا کاظمی‌اصل گفت: در راستای تحقق انتقال ایمن و پایدار فرآورده‌های نفتی، این عملیات با هدف ایمن‌سازی این خط لوله انجام شده تا نقاط دارای اولویت (از کیلومتر63 تا500+68) در سریع‌ترین زمان ممکن تعویض شود.

وی افزود: برای اجرای این عملیات با اقدام‌هایی همچون حفاری محل، برداشتن پوشش پیشین و تمیزکاری سطح لوله شروع و پس از پرایمرزنی و پوشش دو لایه نوار سرد با پیشرفت بیش از 70درصدی داشته و با ریختن ماسه بادی اطراف لوله، پر کردن کانال حفاری شده و احیای تاج خط لوله هشت اینچ ادامه می‌یابد.

شایان ذکر است: منطقه شمال‌شرق یکی از مناطق دوازده‌گانه شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران است که به‌وسیله مراکز انتقال نفت و تاسیسات سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار، نیشابور، امام تقی، تربت حیدریه و مشهد مقدس وظیفه انتقال فرآورده‌های نفتی موردنیاز نیروگاه‌های شهید باکری سمنان، شهید بسطامی شاهرود و خیام نیشابور و همچنین انتقال فرآورده‌های مورد نیاز پنج استان خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، سمنان و گلستان را بر عهده دارد و سوخت مورد نیاز فرودگاه بین المللی مشهد مقدس و شاهرود و سبزوار را نیز تأمین می‌کند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.