جمعه 09 آبان 1399

تعمیر اساسی 160 دستگاه ولو در منطقه تهران با هدف صرفه جوئی اقتصادی

ارسال به تلگرام
تعمیر اساسی 160 دستگاه ولو در منطقه تهران با هدف صرفه جوئی اقتصادی

با تعمیر یکصد و شصت دستگاه از انواع ولوهای مختلف در منطقه تهران، این مجموعه در تلاش است رکوردی تازه را در بازسازی تجهیزات خود به جای بگذارد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران، علیرضا بیات معاون فنی با اشاره به اهمیت و حساسیت نقش ولوها در سیستم خطوط لوله، عملکرد این تجهیزات را در وضعیت موجود بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: بعضی از قطعات داخلی ولوها به جهت ارتقاء و همچنين ايمنی تعويض می شوند و معمولاً در انجام تعمیرات ، رعایت دستورالعمل هائی مثل مدت زمان و نوع بهره برداری و ... باعث می شود که عمر قطعه بسيار طولانی و از بروز حادثه و خروج های اضطراری جلوگيری و يا تعداد آنها را به حداقل برسد .

وی دربارۀ تعمیر 160 دستگاه ولو از انواع چک ولو، بال ولو، گیت ولو و غیره در سایزهای مختلف اظهار داشت: طبق تجربه بدست آمده وجود نشتی های داخلیِ بسيار جزئی در ولوها و عدم توجه به آن در طولانی مدت باعث می شود که بدنه و همچنين بال دچار سايش ، ضربه ، خوردگی ، تخریب ، آسیب های مکانیکی و ... شود و عملاً ولوهای دارای نشتی داخلی و خارجی غير قابل استفاده گردد و بر همین اساس در سالهای اخیر با تکیه بر تجربه ارزشمند کارشناسانمان در این حوزه امکان تعمیرات ولو را در کارگاه منطقه به وجود آورده و تلاش کردیم ولوها را از نظر ظاهری بازرسی و بعد از انجام تميزکاری، اندازه گيری قطعات ، باز کردن قطعه های داخلی ولو به صورت کامل و با دقت فراوان مورد بهره برداری مجدد قرار دهیم و این قطعات پس از بازسازی جایگزین ولوهای معیوب شوند .

بیات اضافه کرد : معمولاً زمان تعميرات اساسی برای يک ولو بر اساس شدت آلودگی در سوخت بين 5 تا 8 سال می باشد يعنی در جاهايی که آلايندگی سوخت و ذرات ريز عبوری از فيلتر کم باشد زمان اورهال ولو 8 سال می باشد و در جاهايی که آلودگی زياد باشد اين زمان به 5 سال کاهش پيدا می کند.

وی با بیان اینکه اين عمليات با هدف جلوگیری از افزایش هزینه های ناشی از خرابی دستگاه ها و تعمیرات آنها، توقف های ناگهانی و تعرفه های گزاف تعمیرات و خرابی های زود هنگامِ دستگاه ها به دلیل باز و بست های مکرر انجام شد، خاطرنشان ساخت: اين اقدام با توجه به حساسیت و فشار بالای کارکرد شیرها با تکیه بر دانش و تجربه همکاران انجام گرفت كه سود و صرفه جویی اقتصادی قابل ملاحظه ای را در بر داشت.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست