جمعه 09 آبان 1399

مانور اطفاء حریق در مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان

ارسال به تلگرام
مانور اطفاء حریق در مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان

مانور اطفاء حریق برروی تراپ ارسال پیگ خط لوله 24 اینچ نفت خام در مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان از سوی واحد HSE منطقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، پوریا ریاحی مسئول ایمنی و آتش نشانی منطقه گفت: این مانور با هدف آمادگی ذهنی کارکنان برای مقابله با خطرات احتمالی و سنجش سرعت عمل و میزان کارایی ابزار و ادوات مورد نیاز در وضعیت‌های بحرانی طراحی شد.

وی با اشاره به اینکه به علت شیوع ویروس کرونا و الزام به رعایت فاصله اجتماعی، عملیات امداد و نجات در سناریوی مانور حذف شد، در تشریح اقدامات انجام شده افزود: پس از باز کردن درب تراب هنگام انتقال پیگ به داخل آن، به علت استفاده از ابزار نامناسب و عدم پاکسازی اولیه و وجود گازهای قابل اشتعال، درون تراپ دچار انفجار اولیه و به دنبال آن اشتعال در محوطه مذکور می گردد.

ریاحی گفت: با اقدام به موقع و اطلاع رسانی کارکنان حاضر در محوطه و فعال کردن زنگ خطر توسط مسئول نوبت کار، کارکنان واحد آتش نشانی در محل حاضر می شوند و عملیات اطفاء حریق را با استفاده از دو نوع فوم پروتئینه و شیمیایی انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه در این مانور 25 نفر حضور داشتند، گفت: در مانور فوق از یک دستگاه وانت پیشرو، خاموش کننده 12 کیلویی پودری، 10هزار لیتر آب، 40 لیتر فوم شیمیایی (پرتوسعه) که مناسب خاموش کردن مواد نفتی سبک و حریق های سطحی است و 40 لیتر فوم پروتئینه (میان توسعه) که برای حریق‌های مواد نفتی سنگین و نیمه سنگین است استفاده شد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست