جمعه 09 آبان 1399

برگزاری مانور آتش سوزی مخزن۱۳۱۲مرکز انتقال نفت مهرآران

ارسال به تلگرام
برگزاری مانور آتش سوزی مخزن۱۳۱۲مرکز انتقال نفت مهرآران

مانور آتش سوزی مخزن۱۳۱۲مرکز انتقال نفت مهرآران با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران منطقه خلیج فارس؛ رئیسHSE منطقه درخصوص اهداف این مانور گفت: شناخت نقاط آسیب پذیر، شناسایی پیامدهای ناشی از تهدیدات، افزایش توان عملیاتی، قدرت تصمیم گیری پرسنل در شرایط اضطراری، اطمینان از آماده بکاربودن وسایل و تجهیزات ثابت اطفا حریق و هماهنگی بیشتر بین واحدهای منطقه خلیج فارس درشرایط اضطراری ازجمله اهداف برگزاری این مانور بود.

مسعود انصاری ادامه داد: سناريوي اين مانور به اين صورت بود كه باتوجه به بارندگی شدید و ایجاد رعدوبرق، مخزن ۱۳۱۲مرکز که حاوی فرآورده بنزین بود به علت اشکالات فنی و ایجاد جرقه دچار سانحه حریق شد.

وی افزود: بزرگی حادثه و احتمال سرایت آن به توربین ها و مخازن دیگر وضعیت را بحرانی کرد که توجه مسئولین را به خود جلب نمود و از تمامی ارگانها و سازمانها درخواست کمک رسانی کردند.

انصاری بیان داشت : بعد از اطمینان از اطفاء حریق به صورت کامل در زمان كوتاه، برآورد خسارت و میزان تخریب انجام و بعد از 12 ساعت از زمان حریق شرایط بهره برداری به حالت اولیه برگشته و فرآیند انتقال همانند قبل ادامه خواهد داشت.

یادآور می شود؛ به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا این مانور با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و همچنین جلوگیری از ازدحام بیش از حد کارکنان برگزار شد.


گزارش تصویری مرتبط

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست