جمعه 09 آبان 1399

نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور اضطراری در منطقه تهران

ارسال به تلگرام
نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور اضطراری در منطقه تهران

با نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور اضطراری و تابلوی PLC در محوطه گاز مایع سابق ری، برق بخشهای مختلفی از منطقه تهران به شکل متناوب و بی وقفه تأمین خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران، غلامرضا آریان پور رئیس نگهداری و تعمیرات انتقال دیتا در اینباره گفت : به علت کمبود ظرفیت دیزل ژنراتور اضطراری اتاق رادیو ری و نیاز مبرم به تأمین برق متناوبِ ساختمانِ جدید کنترل عملیات و اجرای برنامه ها و سالنِ تجهیزاتِ پشتیبانِ شبکۀ محلی شرکت ، مدیر و معاون مخابرات منطقه از مدتها قبل متقاضی و پیگیر اجرای این طرح بودند که در نهایت این امر محقق شد .

آریان پور افزود: تأمین منبع تغذیه و در نتیجه سیستم مخابراتی پایدار سبب بهینه سازی فرآیند عملیاتی انتقال نفت شده و از اینرو صرفه جوئی اقتصادی قابل ملاحظه ای را نصیب شرکت می سازد .

وی در خصوص نحوۀ انجام این پروژه تصریح كرد: در مرحلۀ نخست ، دیزل ژنراتور اضطراری KVA 250 از مرکز انتقال نفت کاشان تأمین شد و پس از ساخت تابلو برق متناوب A 400 ، در اقدام بعدی دیزل ژنراتور و PLC نصب و راه اندازی شد .

وی تأکید کرد: با اجرای این طرح که یک ماه به طول انجامید و واحدهای فنی نیز در آن مشارکت داشتند ضریب اطمینان سیستم های عملیاتی به میزان چشمگیری افزایش یافت .

وی یادآور شد : اجرای این پروژه نه تنها منجر به کاهش قابل توجه قطعی برق متناوب سیستم انتقال می شود بلکه احتمال قطعی ترافیک مخابراتی را به حداقل می رساند .

وی از محدودیتهای اداری و مالی به عنوان عوامل اصلی طولانی شدن فرآیند تأمین تجهیزات نام برد و اذعان داشت: اگر چه مراحل مختلف تعریف و برآورد سیستم نرم افزاری و اقدام به تهیۀ تجهیزات از یکسو و تأمین منابع مالی از سوی دیگر موجب افزایش مدت زمان سفارش و اجرای آن شد اما در نهایت دستاورد مثبتی را به دنبال داشت .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست