جمعه 09 آبان 1399

قطع و وصل خط 26 اینچ نفت خام در مرکز انتقال نفت رازان

ارسال به تلگرام
قطع و وصل خط 26 اینچ نفت خام در مرکز انتقال نفت رازان

 

عملیات قطع و وصل خط 26 اینچ نفت خام مرکز انتقال نفت رازان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه مرکزی، بهروز فردوسی معاون فنی این منطقه گفت: عملیات قطع و وصل خط 26 اینچ نفت خام مرکز انتقال نفت رازان بدون هیچ گونه هدررفت مواد نفتی و آلودگی و با رعایت کلیه نکات ایمنی با موفقیت پایان پذیرفت.

معاون فنی منطقه تشریح کرد: در این عملیات یک مجموعه کامل صافی 22 اینچ به همراه ولوهای ورودی و خروجی و انشعابات مربوطه پس از برشکاری، سنگ زنی و جوشکاری در ورودی خط 26 اینچ نفت خام نصب شد و صافیهای ورودی این خط بصورت (1+2) در مدار بهره برداری قرار گرفت.

وی هدف از اضافه نمودن صافی جدید را انتقال حداکثری و پایدار نفت خام عنوان كرد و ادامه داد: در این عملیات همچنین یک انشعاب 20 اینچ (سه راهی)، قبل از ولو خروجی 26 اینچ لوپ که مربوط به رابط خط قدیم 26 اینچ نفت خام بود، با برشکاری حذف و به جای آن یک نیپل نصب شد.

فردوسی گفت: نصب مسیرهای تخلیه و شیرهای اطمینان صافی شماره 3 جدید به همراه گیج ها، تست و بررسی سیستم ESD توربینها و مرکز، تعویض لوله کشی زیر سوییچ HIGH.P مرکز، تعویض ولو شیر اطمینان پمپ توربین نئوپنیون 604 و سرویس فلومیتر و اورفیس خط 26 اینچ، از دیگر کارهای انجام شده در این عملیات بوده است.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری واحدهای امور اداری، حراست و روابط عمومی منطقه و نیروهای بهره برداری مرکز انتقال نفت رازان، انجام موفقیت آمیز این عملیات را مرهون همکاری بی شائبه واحدهای نگهداری و تعمیرات خط، مکانیک، ترابری، ابزاردقیق، HSE و بازرسی فنی دانست.


امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست