جمعه 28 شهریور 1399

نصب کوپن پلاریزاسیون در مجاورت مخزن زیرزمینی تأسیسات سیرجان

ارسال به تلگرام
نصب کوپن پلاریزاسیون در مجاورت مخزن زیرزمینی تأسیسات سیرجان

با هدف اندازه‌گیری دقیق پتانسیل حفاظت کاتدیک مخزن زیرزمینی تأسیسات سیرجان، برای اولین بار در مجاورت آن کوپن پلاریزاسیون نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق، اصغر طالبی‌زاده رئیس واحد مهندسی خوردگی در توضیح این خبر گفت: به منظور کنترل و اطمینان از صحت عملکرد و قرائت صحیح پتانسیل سامانه‌های حفاظت کاتدیک مخازن زیرزمینی تأسیسات سیرجان، برای پایش پتانسیل پولاریزه در مجاور مخزن زیرزمینی 20 هزار بشکه‌ای این تأسیسات کوپن پلاریزاسیون نصب شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امکان اندازه‌گیری پتانسیل حفاظت کاتدیک این مخزن وجود نداشت، تصمیم به تهیه و نصب کوپن پلاریزاسیون گرفته شد و نحوه نصب نیز به این صورت بود که مجموعه کوپن و جعبه آن در عمق دو متری دفنو پس از کابل‌کشی، برقراری اتصالات لازم به مخزن و ترانس یکسوساز سامانه، بهره‌برداری از آن آغاز شد.

پلاریزاسیون کوپن، تجهیزی است که برای اندازه‌گیری سطح پتانسیل پلاریزاسیون و اطمینان از نحوه عملکرد سیستم حفاظت کاتدیک مورد استفاده قرار می‌گیرد و به صورت الکتریکی به سازه محافظت شده وصل می‌شود و با حذف مقاومت‌های بین سازه تا نیم پیل مرجع پتانسیل، قرائت واقعی از پتانسیل حفاظتی مخزن را به ما نشان می‌دهد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست