جمعه 28 شهریور 1399

ایمن‌سازی خط لوله انتقال فرآورده نفتی مسیر رفسنجان-یزد

ارسال به تلگرام
ایمن‌سازی خط لوله انتقال فرآورده نفتی مسیر رفسنجان-یزد

با اجرای عملیات پایین بردن خط لوله 16 اینچ انتقال فرآورده‌های نفتی مسیر رفسنجان-یزد، این مسیر در برابر آب‌بردگی حفاظت شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق، سید امین آل‌طه رئیس واحد تعمیرات خط منطقه با بيان اينكه اين خط در مسیر آبروهای‌های فصلی قرار داشته و به دليل کم شدن عمق دفن لوله در اثر بارندگی‌های فصلی هر سال قسمتی از این لوله نمایان می‌شد گفت: به همين دليل حفظ و پایداری خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در برابر آسیب‌های محیطی در دستور كار قرار گرفت.

وی در ادامه به تشریح مراحل انجام این عملیات اشاره کرد و گفت: ابتدا برای پایین بردن 100 متر از این خط لوله در کیلومتر 19 این مسیر نیاز به حفاری حدود 200 متر خط لوله وجود داشت که پس از لوله‌یابی اقدام به خاکبرداری شد و همزمان در فواصل 20 متری 10 عدد محافظ (ساپورت) با خاک دست‌ریز ایجاد و در نهایت مسیر به اندازه 1/5 متر پایین‌تر جایگذاری شد.

آل‌طه با اشاره به همکاری خدمات مهندسی خطوط لوله ستاد و واحدهای ترابری و خوردگی منطقه در انجام این عملیات اضافه کرد: از نکات برجسته این اقدام می‌توان به انجام عملیات در کمتر از 72 ساعت بدون توقف و تخلیه فرآورده و طبق استاندارد و رعایت تمامی موازین ایمنی اشاره کرد.

در ادامه اصغر طالبی‌زاده، رئیس واحد مهندسی خوردگی منطقه با اشاره به اینکه پس از اتمام کار پوشش اين خط لوله در نقاط دچار آسیب ديدگي ترمیم شد، اضافه کرد: با توری حفاظ مخصوص پوشش خط لوله (راکشیلد) پوشش آن انجام شد و پس از خاکریزی و ایجاد گُرده ماهی عملیات به اتمام رسید.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست