جمعه 28 شهریور 1399

مفصل بندی و ایمن سازی مسیر کابل فیبر نوری چشمه شور – کوه نمک

ارسال به تلگرام
مفصل بندی و ایمن سازی مسیر کابل فیبر نوری چشمه شور – کوه نمک

با تبدیل فایبرلاک به فیوژن و مفصل بندی در مسیر چشمه شور به کوه نمک علاوه بر استحکام فیزیکی ، ایمنی مسیر کابل فیبر نوری نیز افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران سید احمد موسوی رئیس نگهداری و تعمیرات کابل و فیبر نوری در اینباره توضیح داد : با بررسی های میدانی صورت گرفته مشخص شد کابل چشمه شور به کوه نمک به دلیل وجود تَرَک خوردگی و تخریب پوشش بتنی در زیرگذر کیلومتر 17 تقاطع بزرگراه تهران – قم و لینک جنوبی ، قطع و لوله پلیمری آن مشخص شده است .

وی ادامه داد : همکاران با تشخیص به موقع این رخداد ، بلافاصله ترافیک کابل را با فایبرلاک به صورت موقت برقرار كرده و پس از تبدیل فایبرلاک ( جوش موقت ) به فیوژن ( جوش دائم ) و مفصل بندی ، برای پیشگیری از وقوع اتفاق های مشابه ، ایمن سازی این مسیر در دستور كار قرار گرفت.

موسوی افزود: بر همین اساس محل مربوطه به ابعاد 45 در 50 سانتی متر قالب بندی و بتن ریزی و به طول 76 متر لوله گذاری پلی اتیلن شد و بعد از حفاری کانال و چاله مفصل در دو سوی پل مجدداً کابل گذاری و در نهایت فیوژن و مفصل بندی انجام گرفت .

وی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته و حفاظت فیزیکی و پایش دائم، آسیب پذیری کابل فیبر نوری در برابر حوادث ، کاهش چشمگیری پیدا کرده و انتظار می رود آمار قطعی کابل های فیبر نوری کاهش یافته و در آینده با اجرای تمهیدات به عمل آمده دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم .

به گفته وي علاوه بر موارد امنیتی ، فعالیتهای انجام گرفته موجب افزایش طول عمر مفید سیستم کابل فیبر نوری نیز می شود .

وی در عین حال از عملیات تعیین پیمانکار از طریق سامانه جامع تدارکات الکترونیکی دولت که سبب افزایش فاصله زمانی بین فایبرلاک با فیوژن می شود به عنوان موانع موجود در روند چنین عملیات هائی نام برد که نه تنها موجب اتلاف وقت می گردد بلکه برای کار در شرایط اضطراری چندان مناسب به نظر نمی رسد .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست