جمعه 28 شهریور 1399

آسیب شناسی و راهکارهای حفاظت از خطوط لوله انتقال نفت در منطقه اصفهان

ارسال به تلگرام
آسیب شناسی و راهکارهای حفاظت از خطوط لوله انتقال نفت در منطقه اصفهان

نشست فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری با مدیر و مسئولین شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، سیاوش اورنگی مدیر منطقه، با بیان اهمیت خطوط لوله انتقال مواد نفتی منطقه اصفهان و تأمین خوراک پالایشگاه های اصفهان، تهران و بخشی از پالایشگاه تبریز گفت: این خطوط لوله در حقیقت شریان های حیاتی انرژی کشور هستند و تعرض به آنها تعرض به زیرساخت های کشور قلمداد می شود.

وی عنوان کرد: متأسفانه متعرضان به خطوط لوله انتقال مواد نفتی از خطرات احتمالی جانی و زیست محیطی اين عمل آگاهی ندارند و لازم است مسئولین امنیتی و انتظامی برخورد ویژه و بازدارنده ای با متعرضين به خطوط لوله داشته باشند.

اورنگی با بیان اینکه ترمیم هر انشعاب میلیاردها تومان هزینه برای شرکت در بردارد گفت: حفظ و نگهداری از خطوط لوله مواد نفتی، عزم و مشارکت ملی را می طلبد و در این رابطه گشت های مختلف در طول شبانه روز توسط حراست و واحدهای فنی و عملیاتی شرکت خطوط لوله انجام می شود.

در ادامه مقرر شد نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی به خصوص سپاه پاسداران استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری با استفاده از ظرفیت های موجود در حفظ و صیانت از این خطوط لوله همکاری نموده و موضوع تعرض به شریان های حیاتی کشور در کمیته های امنیتی و شورای تأمین استان های ذکر شده مطرح شود.

همچنین در این جلسه در خصوص نحوه برخورد با متعرضین به خطوط لوله، شناسایی و دستگیری سرشاخه های و عوامل اصلی پشت پرده سرقت از خطوط لوله، شناسایی خریداران، کارگاه ها و کارخانه های فرآوری مواد نفتی، استفاده از ظرفیت های بومی و محلی در شناسایی متعرضین به خطوط لوله و کنترل مضاعف و بازرسی از خودروها و کامیون های نفتی تصمیماتی اتخاذ شد.

در پایان نشست، فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری از مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان بازدید کردند.

گفتنی است، منطقه اصفهان با بیش از یک هزار و 100 کیلومتر خطوط لوله انتقال نفت خام و فرآورده های نفتی از مناطق مهم و استراتژیک شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران محسوب می شود.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست