جمعه 28 شهریور 1399

تسطیح و شن ریزی حدود 2 كيلومتر از مسیر نوشهر – چالوس

ارسال به تلگرام
تسطیح و شن ریزی حدود 2 كيلومتر از مسیر نوشهر – چالوس

با شن ریزی در مسیر خط لوله نوشهر به چالوس ، بدون برون سپاری پروژه ، یک میلیارد ریال صرفه اقتصادی عاید شرکت شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقۀ تهران ، عادل غلامی تکنسین ارشد تعمیرات خط با اشاره به اتمام این عملیات گفت : انجام این عملیات علاوه بر عواید حاصله ، منجر به سهولت در تردد و دسترسی به خط در اين محدوده شده است .

وی افزود : همکارانمان با مشارکت نقلیه سبک و سنگین اقدام به برنامه ریزی برای اجرای عملیات آزادسازی حریم ، تسطیح و شن ریزی در این مسیر نمودند تا مانع از هرگونه تعارض شوند.

وی ممانعت از تعرض مجاورین و دفع خطرات ناشی از آسیب های احتمالی به خط را از جمله اهداف این عملیات برشمرد و تصریح کرد : پس از تسطیح مسیر در محدودۀ گرامی جان در شهر چالوس ، حدود 7/1 کیلومتر از محدودۀ مورد نظر با استفاده از مخلوط رودخانه ای ( تِوِنان ) با دانسیته ( چگالی ) 117 که از نظر چسبندگی و استحکام بخشی ، قابل قبول تر بود خریداری و مورد استفاده قرار گرفت .

وی با بیان اینکه مخلوط رودخانه ای توسط پیمانکار تأمین و در مسیر ریخته شد ، افزود : پخش و کوبیدن این مخلوط توسط نیروهای داخلی شرکت صورت گرفت و با توجه به هزینه بالای شن ریزی و تخصیص منابع ، هزینه ها سرشکن شد تا با تعرفه های به صرفه تری دست به این اقدام بزنیم و در نهایت با رقمی معادل یک میلیارد و سیصد و نود میلیون ریال کار در مدت زمان هشت ماه به اتمام رسید .

وی ادامه داد : تعرضات و تصرفات غیر قانونی، آب بردگی‌های مسیر بدلیل بارش نزولات جوی و تخلیه نخاله‌های ساختمانی، مهمترین دلایل مسدود شدن مسیر خطوط لوله است و عملیات هائی از این دست با هدف تسطیح حریم ها، اصلاح گرده‌ماهی و مرتب‌سازی مارکرهای نصب شده در مسیرهای مورد نظر طبق برنامه انجام می شود .

تکنسین واحد تعمیرات خط از آزادسازی حریم خطوط لوله و رفع تجاوز از سوی افراد حقیقی و حقوقی بعنوان مهم‌ترین اقدامات انجام شده در این عملیات نام برد و برخورد قانونی با تجاوزات صورت گرفته و رفع تصرف آنها، جلوگیری از تردد ماشین آلات سنگین، مشخص نمودن مسیر دقیق خطوط و هدایت سیلاب‌های فصلی با احداث سیل‌بند در مسیر خطوط لوله را از دیگر مزایای تسطیح ذکر کرد .

وی در پایان خاطرنشان ساخت : با انجام عملیات تسطیح، امکان تردد راحت‌تر و دسترسی سریعتر به خطوط امکان پذیر می گردد و خوشبختانه عملیات آزاد سازی حریم خط، تسطیح، شن ریزی و ایمن سازی مسیر ها بدون وقفه ادامه دارد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست