یکشنبه 19 مرداد 1399

اتصال مخازن نفت خام به لاین فرآورده در تلمبه خانه اصلی

ارسال به تلگرام
اتصال مخازن نفت خام به لاین فرآورده در تلمبه خانه اصلی

با متصل شدن مخازن نفت خام به لاین فرآورده در تلمبه خانۀ نفت اصلی ، علاوه بر دریافت میعانات گازی از خط 24 اینچ اصفهان – ری ، مواد نفتی به وسیلۀ خطوط 16 و 30 اینچ ری – ساری پس از رسید در مخزن به نقاط مورد نظر ارسال می شود .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران – منطقه تهران ، عادل عاکفیان رئیس مراکز انتقال و پایانۀ نفت خام با بیان این مطلب افزود : این پروژه با مشارکت تعمیرات خط و مکانیک در محوطه های نفت خام و نفت اصلی صورت می پذیرد که با احداث آن میعانات گازی از مخازن به سمت تلمبه خانه 16 اینچ ری – ساری ارسال خواهد شد .

وی با اشاره به دو منظوره بودن این پروژه تصریح داشت : به موجب این عملیات علاوه بر ارسال میعانات در مواقع لزوم ، می توان از این مسیر نفت خام را از طریق خطوط 14 اینچ ری – تبریز و 16 اینچ ری – ساری نیز انتقال داد .

وی در تشریح این لاین کشی گفت : لاین کشی 16 اینچ از مراکز انتقال و پایانه نفت خام تا مراکز انتقال نفت اصلی به طول 2 کیلومتر انجام شده که قسمتی از پروژه از مسیر قدیم نفت خام با ایجاد تغییراتی مورد بهره برداری قرار می گیرد و با اجرای تستهای بازرسی و تأیید فنی، سایر فعالیتها اعم از جوشکاری ، لاین کشی، حفاری ، برشکاری و نصب توسط نیروهای شرکتی در مرحلۀ اجراست .

 عاکفیان اذعان داشت : با توجه به اینکه بهره برداری از این طرح به صورت Tite Line و رسید مازاد در مخزن انجام می شود این طرح ، دقت، هوشیاری و تجربۀ کافی را در افراد بهره بردار می طلبد تا با موفقیت خاتمه یابد.


امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست