یکشنبه 19 مرداد 1399

تداوم سوخت رسانی به نیروگاه برقی باقرشهر با راه اندازی انشعاب جدید

ارسال به تلگرام
تداوم سوخت رسانی به نیروگاه برقی باقرشهر با راه اندازی انشعاب جدید

با لوله کشی خط 8 اینچ انشعابی نیروگاه باقرشهر ، تأمین سوخت این نیروگاه از سوی منطقه تهران تداوم می یابد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران ، مهرزاد میر کارشناس نگهداری و تعمیرات خط با اشاره به این مطلب گفت: نیروگاه گازی ری در جنوب شرق باقر شهر و جنوب غربی پالایشگاه تهران دارای 40 واحد توربین ژنراتور است که در طول 24 ساعت شش میلیون لیتر نفت گاز مصرف می کند .

وی افزود : سوخت مورد نیاز نیروگاه تا پیش از این از طریق یک رشته خط لوله 12 اینچ و به طول 6/7 کیلومتر از محل مرکز انتقال نفت رسید و ارسال و مخازن پخش تأمین می شد که به دلیل جلوگیری از آلودگی ناشی از نشتی خط که دچار فرسودگی شده بود ، به علت مباحث حقوقی حریم تصمیم گرفته شد این خط جمع آوری و با انشعاب گیری از خط 10 اینچ چشمه شور – ری ، سوخت رسانی به نیروگاه انجام پذیرد .

وی هدف از اجرای این پروژه را که با مشارکت واحد ترابری صورت می گیرد، جایگزینی خط از رده خارج 12 اینچ ری به نیروگاه دانست و تصریح كرد: این عملیات با 1000 متر لوله کشی از شمال نیروگاه تا مجاور مخازن جنوب غربی آغاز شد تا در مرحلۀ بعدی ایستگاه میترینگ به محل جدید منتقل شود.

میر اضافه کرد: پس از انجام آزمون های رادیوگرافی و هیدرو استاتیک ، خط انشعابی در یک عملیات قطع و وصل در حاشیۀ بلوار فلسطین باقر شهر به خط 10 اینچ چشمه شور – ری متصل خواهد شد .

وی با اشاره به روکار بودن این خط ، جلوگیری از آلودگی های احتمالی را بسیار مهم ارزیابی کرد و جایگزینی خط جدید به جای خط از رده خارج شدۀ 12 اینچ و برطرف شدن مسائل ناشی از آلودگی آب ، خاک و معضلات حریم را از نکات حائز اهمیت در آن نامید .

وی استفاده از ظرفیت خط 10 اینچ اهواز – ری و تأمین سوخت این نیروگاه برقی را به وسیلۀ منطقه تهران از دیگر مشخصه ها ی بارز در اجرای این پروژه ذکر کرد که بر ویژگی های مهم طرح مذکور می افزاید .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست