یکشنبه 19 مرداد 1399

نصب دستگاه سنجش حجم مواد عبوري در مرکز فشارشکن رودبار

ارسال به تلگرام
نصب دستگاه سنجش حجم مواد عبوري در مرکز فشارشکن رودبار

با نصب اریفیس فلنج (دستگاه سنجش حجم مواد عبوري( در مرکز فشارشکن رودبار ، بهره برداری از این تأسیسات از راندمان بالائی برخوردار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران ، محمد کاظم زارعی رئیس ابزار دقیق با اعلام این خبر گفت: اریفیس فلنج جزء قدیمی‌ترین روش‌های اندازه‌گیری دبی است که در این روش، جریان سیال از مجرایی که از سطح مقطع جریان اصلی کوچک‌تر است عبور داده می‌شود و اختلاف فشار ایجاد شده، اندازه‌گیری و دبی سیال با استفاده از روابط حاکم به‌دست می‌آید.

وی افزود : با انجام تغییرات و نصب اریفیس جدید در سایز و اندازه محاسبه شده برای شرایط بهره برداری فعلی نه تنها راندمان و بهره وری افزایش می یابد بلکه شرایط مطلوبی برای تأسیسات به همراه دارد .

وی ادامه داد : واحد تعمیرات خط در ساخت اسپول جدید ، واحد مکانیک در نصب فلنج ها ، واحد ابزار دقیق در راه اندازی این ابزار مشارکت و همکاری داشتند تا علاوه بر بومی سازی آن توسط نیروهای داخلی ، صرفۀ اقتصادی قابل ملاحظه ای عاید شرکت شود و این در حالیست که نرخ نمونۀ مشابه آن برای خرید ، بسیار بالاتر از میزانی بود که ما برای ساخت آن هزینه کردیم .

وی دربارۀ کاربرد اورفیس فلنج که برای اندازه گیری میزان جریان مایعات و گازها استفاده می شود گفت : این قطعه صنعتی علاوه بر اندازه گیری جریان سیالات، به منظور کاهش فشار جریان و محدود کردن نرخ جریان عبوری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

زارعی اضافه کرد: دقت اندازه گیری این روش وابسته به کیفیت و نحوه نصب، دقت محاسبات و شرایط خود صفحه،  با در صد خطای خيلي كم نسبتا دقیق بوده و ساخت و استفاده از آن برای تمامی سایزها قابل اجراست.

وی در عین حال افزود : صفحات به کار رفته در این قطعه در معرض سایش و خوردگی از طرف سیال قرار دارند و به دلیل ایجاد مانع در مسیر جریان سیال، افت فشار و در نتیجه تلاطم نسبتا زیادی که ایجاد می کنند ، با تغییر چگالی، چسبندگی و دمای سیال تحت تاثیر قرار می گیرد ، از اینرو ضروری است بصورت دوره ای بازرسی و کالیبره شوند .

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست