دوشنبه 23 تیر 1399

تجهیز مخابرات مرکز منطقه جنوب شرق به سیستم اطفاء حریق

ارسال به تلگرام
تجهیز مخابرات مرکز منطقه جنوب شرق به سیستم اطفاء حریق

در راستای افزایش ضریب ایمنی و حفاظت حداکثری اتاق دیتا سنتر و رادیوی مخابرات مرکز منطقه جنوب شرق به سیستم اطفاء حریق مجهز شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه جنوب شرق، رضا منشادی معاون مخابرات منطقه با اشاره به اهمیت ویژه و حساسیت سرورهای شبکه LAN، ماکس و رادیوها، در ایجاد ارتباطات امن و پایدار، همچنین لزوم حفاظت و ایمنی حداکثری از داده‌ها گفت: نصب و را‌ه‌اندازی سیستم اطفاء حریق اتوماتیک آیروسل (AEROSOL) در اتاق سرور  و رادیو  مرکز منطقه انجام شد.

وی این سیستم را دارای کنترل پنل اطفاء حریق، یک سری کلید برای مدیریت تغییر نوع بهره‌برداری، تعدادی سنسور حساس به دود، حرارت و کپسول گاز آیروسل دانست و افزود: از نکات بارز این سیستم عملکرد دقیق و عدم خطای آن است و در راستای جلوگیری از احتمال خطا، سیستم به گونه‌ای طراحی و اجرا شده که فرمان اطفاء باید از 2 زون اعلام حریق دریافت شود تا در صورت خطا سریعاً سیلندر اطفاء تخلیه نشود.

منشادی خاطرنشان کرد: وجود دو زون حرارت و دود با همدیگر منجر به صدور دستور اطفاء توسط کنترل پنل‌ها می‌شود و دستگاه دارای یک نمایشگر روی صفحه دتکتور است که در صورت وقوع حادثه چراغ LED شروع به چشمک‌زدن می‌کند.

معاون مخابرات منطقه اضافه کرد: در کنار دستگاه اطفاء حریق، دستگاه تلفن کننده نصب و یک عدد سیم کارت در آن تعریف شده است که با ایجاد حریق و یا اشکال در سیستم، پالس به دستگاه فرستاده شده و سریع به ترتیب اولویت به شماره‌های ذخیره شده در آن پیامک می‌دهد و بعد از ارسال پیامک‌ها اقدام به برقراری تماس بر اساس ترتیب اولویت شماره‌های تعریف شده در آن می‌کند.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.