دوشنبه 23 تیر 1399

اجراي چندين پروژه تاسيساتي در بخشهای مختلف منطقه تهران

ارسال به تلگرام
اجراي چندين پروژه تاسيساتي در بخشهای مختلف منطقه تهران

اجرای چندین طرح و پروژۀ عملیاتی از سوی واحد تاسيسات و ساختمان در مراکز منطقه تهران حاکی از روزهای پر کار این مجموعه در روزهای اخیر است.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران، مجتبی غلامپور مهیاری مهندس ناظر تأسیسات و ساختمان منطقه از نصب 53 دستگاه اسپیلت جدید TECH و 22 دستگاه کولر پنجره ای CARRINA در سطح این مرکز خبر داد و گفت: با توجه به فرسودگی سیستمهای خنک کننده و برودتی ، تعویض این دستگاهها در آستانۀ فصل گرما از ضرورت ویژه ای برخوردار است .

وی ادامه داد: پیش از تعویض کولرهای فرسوده و نصب و جایگزینی سیستمهای خریداری شده از سوی ستاد، نقاط مناسب جانمائی و با کابل کشی و کابل اندازی به وسیلۀ کارشناسان واحد برق ، اسپیلت های جدید راه اندازی شد تا به دنبال آن صرفه جوئی قابل ملاحظه ای به دست آید .

مهیاری افزود: با توجه به نصب این دستگاهها، نه تنها مشکلاتی که پیش از این در اتاقهای کنترل و Mcc وجود داشت  مرتفع گردید بلکه هزینه های تعمیرات و نگهداشت تا حد امکان کاهش یافت.

وی با اشاره به سرویس 250 دستگاه کولر اسپیلت پنجره ای و آبی در سطح این مجموعه گفت: استفاده بهینه انرژی و صرفه جوئی در مصرف برق و عیب یابی و رفع اشکال از دستگاهها از اهداف مهم در این سرویس رسانی است.

وی در تشریح این عملیات گفت: کولرهای گازی پنجره ای پس از پیاده سازی و انتقال به کارگاه تهویه، علاوه بر سرویس کامل و انجام تست مجدداً در محل خود نصب می شوند و این در حالیست که قطعات آن نیز به وسیله واحدهای مکانیک و برق کنترل می شود.

مهیاری دربارۀ کولرهای آبی نیز افزود: این مدل از کولرها بعد از تعویض پوشال، تست و بررسی موتور ، پمپ آب، تسمه ، یاتاقان، روغنکاری و سایر اقدامات لازم ، برای استفاده همکاران سرویس می شوند تا در گرمای هوا با مشکلی از لحاظ برودتی مواجه نگردند .

وی ادامه داد : همۀ این فعالیتها در مدت زمانی یکماهه و پیش از بالا رفتن دمای هوا صورت می گیرد و ضمن عیب یابی و برطرف ساختن اشکالات ، تلاش می کنیم راندمان این کولرها را افزایش دهیم .

مهندس ناظر تأسیسات و ساختمان منطقه تهران از اسید واش یا همان رسوب زدائی کوئلهای کندانسور چیلرهای آبی در ساختمانهای این مرکز و تأسیسات ری – شهریار به عنوان اقدامات اساسی دیگر در روزهای اخیر یاد کرد که در مدت زمان یک هفته ای به انجام رسید و هدف از اجرای این طرح را تبادل بهینه گرمای حاصل از تراکم گاز چیلرها به برج خنک کننده  دانست و خاطرنشان ساخت: کارکرد این سیستم تأثیر بسزائی در مصرف انرژی و استهلاک کمتر قطعات مکانیکی و برقی دارد .

وی در خصوص شیوۀ اجرای این پروژه تصریح داشت: با جداسازی مسیر کندانسورها و ایزوله نمودن آن، تدابیر لازم  به منظور بررسی مقدار رسوب موجود و محاسبۀ میزان اسید مورد نیاز و نصب پمپ و تجهیزات اسیدواش به کار گرفته شد و پس از انجام این عملیات با استفاده از خنثی کننده ، مسیر و کندانسورها شستشو و سپس به حالت نرمال باز گردانده شد .

مهیاری مصرف بهینه انرژی و استهلاک کمتر سیستم و دستگاهها را از مشخصات کیفی این پروژه نام برد و از افزایش راندمان ، صرفه جوئی اقتصادی و کاهش استهلاک سیستم ها به عنوان سه مؤلفه تأثیرگذار در سرویس چیلرها یاد کرد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.