دوشنبه 23 تیر 1399

منطقۀ تهران با سازمان حفاظت از محیط زیست در مسیر خط ری - قوچک

ارسال به تلگرام
منطقۀ تهران با سازمان حفاظت از محیط زیست در مسیر خط ری - قوچک

با همكاري منطقۀ تهران، دو باب ساختمان نگهبانی برای محیط بانان سازمان حفاظت از محیط زیست در امتداد مسیر خط نفتی قوچک در روستای خجیر احداث شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقۀ تهران، جعفر صمغ آبادی رئیس مهندسی ساختمان و تأسیسات با اعلام این خبر گفت: در راستاي عمل به مسئوليت اجتماعي دو باب ساختمان برای نیروهای حفاظتی سازمان محيط زيست که برای صیانت از محیط و حیات وحش در مناطق کلخانی در محدودۀ پارک ملی خجیر و سرخه حصار فعالیت می کنند احداث شود.

وی مدت زمان این پروژه پایان یافته را 10 ماه اعلام کرد که رقمی معادل 4 میلیارد ریال هزینه در پی داشته و کلیه کارهای ابنیه، تأسیسات و برق آن با مشارکت یک شرکت پیمانکاری انجام گرفت تا در اختیار نگهبانان محیط زیست قرار گیرد.

وی مساحت هر سازه را 90 متر مربع ذکر کرد و ساختمان این بناها را دارای اسکلت فلزی ، دیواره های آجر سفالی عایق شده همراه با نمای سنگ دانست که پوشش سقفی آن تیرچه بلوک و شیروانی می باشد که بر اساس توافق نمایندگان شرکت ملی و مهندسی ساختمان نفت، شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه تهران ، یگان حفاظت و ادارۀ پارک ملی خجیر و سرخه حصار و واحد فنی و پشتیبانی اداره کل محیط زیست ساخته و در اختیار محیط بانی قرار گرفت.

صمغ آبادی اقدامات لازم در خصوص گسترش همکاری با عوامل انتظامی و اداره کل حفاظت محیط زیست را در کشف جرایم زیست محیطی و صیانت از خطوط لوله به عنوان سرمایه های ملی بسیار با اهمیت ذکر کرد و افزود: جلوگیری از ایجاد هر گونه آسیب به حریم خط و پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست اعم از آب، هوا و خاک و تنوع زیستی از جمله مواردی است که در این تعاملات به آن جامۀ عمل پوشانده می شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.