دوشنبه 23 تیر 1399

رزمايش مقابله با آتش سوزي ناشي از برخورد صاعقه در مرکز انتقال میعانات گازی دالان

ارسال به تلگرام
رزمايش مقابله با آتش سوزي ناشي از برخورد صاعقه در مرکز انتقال میعانات گازی دالان

اولین مانور مقابله با حادثه برخورد صاعقه و بروز حریق در مخزن رلیف ذخیره میعانات گازی در مرکز انتقال میعانات گازی دالان در سال جدید انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه فارس، مهندس عبدالمجید خالقی مسئول ایمنی و آتش نشانی منطقه با اعلام این خبر گفت: عملیات مهار و کنترل حریق با انجام COLLING   با GROUND  MONITOR و تزریق فوم به باندوال انجام و سایر فعالیت ها مطابق شرح سناریو انجام شد.

وی ادامه داد: این عملیات با توجه به آتش سوزی های اخیر در کشور با هدف آمادگی پرسنل و افزایش توان عملیات و قدرت تصمیم گیری پرسنل در شرایط اضطراری، اطمینان از آماده به کار بودن تجهیزات، شناسایی نقاط ضعف، قوت و ارزیابی عملکرد گروه ها صورت پذیرفت.

خالقی در همین راستا گفت: اولین مانور در سال جدید با توجه به رعایت نکات بهداشتی برگزار شد، که یکی از ویژگی های خاص این مانور به شمار می آید.

وی در پایان گفت: این مانور با حضور واحدهای HSE، حراست، بهره برداری، پالایشگاه گاز فراشبند و واحد های تعمیراتی مامور در مرکز انجام شد.

گفتني است مخزن رلیف میعانات گازی از جمله مهمترین زیر ساخت های مرکز انتقال میعانات گازی دالان است که بروز حادثه جدی در این بخش می تواند فعالیت مرکز را مختل نماید، از سوی دیگر بروز صاعقه از عوامل طبیعی است که معمولا در فصول مختلف در این منطقه روی می دهد.

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.