دوشنبه 23 تیر 1399

راه اندازی ترانسمیتر تلاقی سنج مركز انتقال میاندوآب به صورت ارتباط بی سیم

ارسال به تلگرام
راه اندازی ترانسمیتر تلاقی سنج مركز انتقال میاندوآب به صورت ارتباط بی سیم

مهندس نگهداری و تعمیرات ابزار دقیق ناحیه فنی تبریز از راه اندازی ترانسمیتر تلاقی سنج مركز انتقال نفت و تاسيسات میاندوآب به صورت ارتباط بی سیم خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران منطقه شمالغرب، عادل اصغری در این باره گفت: حوضچه ای که ترانسمیتر تلاقی سنج مركز انتقال میاندوآب، در گذشته بر آن نصب شده بود به علت نزدیکی به بستر رودخانه، در فصول بارندگی سال با نفوذ آب به داخل آن موجب به زیر آب رفتن ترانسمیتر مذکور و آسیب دیدن آن میشد.

وی با اشاره به اینکه به علت حجم بالای بارندگی در منطقه مذکور، افزایش ارتفاع نصب ترانسمیتر در داخل حوضچه نیز باعث برطرف شدن این مسئله نشد افزود: به منظور حل این مشکل تغییر محل حوضچه در دستور کار قرار گرفت.

مهندس نگهداری و تعمیرات ابزاردقیق ناحیه فنی تبریز ادامه داد: باتوجه به اینکه فاصله محل جدید از تلمبه خانه به طول یک و نیم کیلومتر دورتر از محل قبلی بود به منظور کاهش هزینه های مربوط به کابل کشی مقرر گردید از فرستنده- گیرنده رادیویی استفاده شود.

 اصغری تصریح کرد: با توجه به تداخلی که استفاده از سل خورشیدی بر عملکرد فرستنده –گیرنده رادیویی داشت و موجب مخدوش شدن سیگنال دریافتی میشد از نزدیکترین نقطه عبور برق شهری به محل جدید انشعاب گرفته شد و پس از احداث حوضچه جدید توسط همکاران واحد مهندسی ساختمان ناحیه فنی تبریز ترانسمیتر تلاقی سنج بر روی خط نصب و سیستم مذکور مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.