ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

اورهال برج های خنک کنندۀ چیلرهای مرکز انتقال نفت ری – شهریار و مركز منطقه تهران

ارسال به تلگرام
اورهال برج های خنک کنندۀ چیلرهای مرکز انتقال نفت ری – شهریار و مركز منطقه تهران

کارشناس ارشد واحد تأسیسات و ساختمان منطقه تهران از اجراي دو پروژه سرویس سه برج خنک کنندۀ چیلرهای ساختمان مرکز منطقه و تأسیسات ری – شهریار و نصب ایرکاندیشن های جدید کنترل مرکزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران، محمد ایوت وند با مهم توصیف نمودن پروژه سرويس چيلرها که در مدت چهار روز انجام گرفت ، گفت : نقاط اصلی انتقال حرارت به محیط پیرامونی ویژگی شاخصی است که بر تعمیرات اساسی این برج ها می افزاید .

وی بالا بردن راندمان ، صرفه جوئی اقتصادی و کاهش استهلاک سیستم را سه مؤلفه تأثیرگذار در سرویس برج ها دانست و تأکید کرد : انتخاب برج خنک کنندۀ مناسب برای چیلر ها یکی از مهمترین پارامترها در بهبود عملکرد سیستم سرمایشی به شمار می رود که کمک شایانی به افزایش راندمان و ضریب اطمینان سیستم سرمایش ساختمانها می نماید.

ایوت وند با اشاره به کاهش مصرف آب و برق پس از سرویس و رفع اشکال در برجهای منطقۀ تهران و مرکز انتقال نفت ری – شهریار را از موارد قابل ذکر در این اورهال یاد کرد و دربارۀ عملکرد برجها تصریح داشت : برج خنک کننده (cooling tower) دستگاهی کاربردی است که جهت دفع حرارت استفاده می شود و با برقراری تماس بین آب و هوا باعث خنک شدن آب گرم می شود. از این رو، به طور متداول برای دفع گرما از سیستم های تهویه مطبوع و فرآیند صنعتی از برج خنک کننده استفاده می شود

وي همچنين از جمع آوری ایرکاندیشن های قدیمی و فرسوده در ساختمان کنترل عملیات و جايگزيني دستگاههای مطبوع با سیستمهای قبلی خبر داد و گفت: فرسودگی این دستگاهها ، مصرف بالای انرژی ، راندمان پائین و نیازهای مکرر تعمیراتی عواملی بودند که در دو سال گذشته ما را به نصب سیستم های جدید ترغیب کرد .

وی افزود : کاهش تعمیرات و افزایش راندمان در نصب ایرکاندیشن ها، صرفه ای اقتصادی به میزان حداقل 30 درصد را درپی خواهد داشت .

 

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست