جمعه 15 فروردین 1399

تعیین حجم PROVER خط لوله 30 اینچ نفت خام در منطقه اصفهان

ارسال به تلگرام
تعیین حجم PROVER خط لوله 30 اینچ نفت خام در منطقه اصفهان

عملیات تعیین حجم (calibration) پروور (PROVER) 30 اینچ نفت خام در مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، بهمن رشیدی رئیس مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی اصفهان در این خصوص گفت: این اقدام به منظور اطمینان از صحت عملکرد سیستم پروور 30 اینچ در تعیین میزان حجم نفت خام می باشد که در پی آن نظارت بر عملکرد سیستم میترینگ نفت خام تحویلی به شرکت پالایش نفت اصفهان دارد.

وی افزود: عملیات فوق با حضور نماینده واحد نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی و همکاران مهندسی عملیات و بررسی های بهره برداری ستاد شرکت طی 280 نفرساعت کار انجام شد.

در ادامه علی اکبر حیدرپور رئیس واحد کنترل و ابزاردقیق در خصوص تشریح این عملیات گفت: تخلیه کامل پروور 30 اینچ از نفت خام و خارج نمودن توپک، تأمین حجم 28 مترمکعب نفت گاز با هدف تزریق و پر نمودن پروور 30 اینچ، ساخت اتصالات تبدیل جهت برقراری ارتباط از دستگاه پروور به Master Meter ، نصب یک دستگاه الکتروپمپ سه فاز با توان 15 کیلووات از جمله اقدامات انجام شده پیش از عملیات بوده که توسط همکاران واحدهای عملیات بهره برداری انجام شده است.

وی اضافه کرد: اقدامات دیگر شامل اصلاحات مورد نیاز پروور پرتابل و قابلیت اتصال به سیستم پروور، صحت سنجی اطلاعات استخراج شده و ارائه به اداره نظارت از سوی کارشناسان واحد کنترل و ابزار دقیق انجام شده است.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست