جمعه 15 فروردین 1399

اتمام عملیات پروژه تعویض پوشش خط لوله 10 اینچ نفت خام گچساران به شیراز

ارسال به تلگرام
اتمام عملیات پروژه تعویض پوشش خط لوله 10 اینچ نفت خام گچساران به شیراز

پروژه تعویض پوشش، ترمیم نقاط خوردگی و اسلب گذاری خط لوله 10اینچ نفت خام در کیلومتر 142 الی 156گچساران به شیراز به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه فارس، مهندس سید اسماعیل موسوی رئیس واحد خوردگی منطقه گفت: پروژه تعویض پوشش به منظور افزایش ایمن سازی خط و پایداری عملیات انتقال مواد نفتی در دستور کار قرار گرفت كه این اقدام با توجه به فرسوده بودن پوشش لوله و نقاط خوردگی موجود از کیلومتر 142 الی 156 اجرا شد.

وی افزود: نقاط خوردگی ترمیم شده با اجرای تعویض پوشش و ترمیم با پچ سولمیت را حدود هزار و 700 نقطه اعلام کرد و تاكيد كرد: این نقاط از خوردگی هایی با عمق های متفاوت بودند که بر اساس اولویت نسبت به ترمیم آن ها اقدام شد.

وی ادامه داد: عبور لوله در مسیرهای کوهستانی صعب العبور و پاتلاقی و همچنین زمین های زراعی و کشاورزی را از مشکلات موجود در اجرای پروژه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تمام نقاط خوردگی اعلام شده در این محدوده از مسیر، ترمیم شده و تعویض پوشش بدون بروز هیچ گونه حادثه ای و با کیفیت بالا صورت گرفت.

وی همچنین افزود: به دلیل قرار گرفتن و عبور مقطعی کابل های برق، کابل فیبر نوری، لوله گاز، ایمن سازی و پایداری عملیات تعویض پوشش انتقال در این محدوده با حساسیت و اهمیت بسیار بالاتری اجرایی گردید.

وی گفت: این عملیات به طول 14 کیلومتر در مدت زمان 17ماه با همکاری واحدهای نگهداری و تعمیرات خط، ترابری، بازرسی فنی، عملیات، HSE، حراست و ساختمان منطقه ترمیم و تعمیر و به پایان رسید.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست