شنبه 14 تیر 1399

اتصال ایستگاه فیروزبهرام به خطوط 14 و 16 اینچ ری – تبریز در منطقه تهران

ارسال به تلگرام
اتصال ایستگاه فیروزبهرام به خطوط 14 و 16 اینچ ری – تبریز در منطقه تهران

کارشناس ارشد مهندسی خوردگی منطقه تهران از متصل شدن ایستگاه فیروز بهرام به دو خط 14 و 16 اینچ ری _تبریز در کیلومتر 23 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران منطقه تهران ، عباسعلی نژاد سنگسری با بیان این مطلب گفت: پس از خروج ایستگاه ملارد از مدار و عدم حفاظت خطوط ری – تبریز ، در صدد اتخاذ تدابیری برای حفاظت کاتدیک لوله در فیروز بهرام برآمدیم که موضوع اقدامات پیشگیرانه از خوردگی لوله بر اهمیت آن می افزود .

وی با اشاره به مدت زمان یکماهه در اجرای این پروژه با مشارکت واحد ترابری تصریح داشت : با توجه به هزینه های بالا در میزان خوردگی ها، اقدامات مذکور در حداقل 30 کیلومتر از این مسیر ، باعث افزایش پتانسیل حفاظتی خط لوله شده است .

وی اتصال خطهای 14 و 16 اینچ تبریز ، 18 اینچ ری – قزوین، 8 اینچ فرودگاه مهرآباد و 14 اینچ کن به ایستگاه را از موارد اجرای این پروژه برشمرد که علاوه بر حفاری نقاط مذبور ، همکاران اقدام به نصب TP و باند باکس بر روی خطوط نمودند و اتصالات لازم به ایستگاه حفاظت از زنگ فیروز بهرام را با رعایت نکات ایمنی به پایان رساندند .

وی نصب تست پوینت برای اندازه گیری ولتاژ و برقراری سیستم حفاظت کاتدیک را دو گام مهم در عملیاتی نمودن این شاخصه ذکر کرد و افزایش مقدار ولتاژ آن را از نکات کیفی پروژه نامید .

وی با توصیف قدمت پوشش خطوط و لزوم بازنگری جدی در سیستم حفاظت کاتدیک بر نقش انکارناپذیر مراقبت از لوله ها در برابر خوردگی تأکید و یادآور شد: با اندازه گیری ولتاژ خطهای مورد نظر و ارزیابی معیارهای لازم و تعیین ظرفیت ایستگاهها، علاوه بر تعمیرات مورد نیاز ، هزینه ها به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافت

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.