جمعه 15 فروردین 1399

برگزاری مانور سرریز مخزن و عملیات امداد و نجات در مراکز انتقال نفت و تأسیسات منطقه اصفهان

ارسال به تلگرام
برگزاری مانور سرریز مخزن و عملیات امداد و نجات در مراکز انتقال نفت و تأسیسات منطقه اصفهان

دو مانور سرریز مخازن و عملیات امداد نجات بر روی مخازن ذخیره سازی نفت خام کشور واقع در مراکز انتقال نفت و تاسیسات شهیدان رهنما و شهید بهشتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران- منطقه اصفهان، محمود گودرزی رئیس بهداشت، ایمنی و محیط زیست منطقه در تشریح اهداف برگزاری این مانورها گفت: مانورهای فوق با هدف افزایش توانمندی و آمادگی بیشتر کارکنان برای مقابله با شرایط بحرانی، کاهش آسیب پذیری افراد و تجهیزات، آزمایش ابزار و ادوات مورد نیاز، ارزیابی مخاطرات و تمرین عملی واکنش در شرایط اضطراری جهت بهبود و اصلاح روش ها و همچنین ارزیابی توان تصمیم‌گیری و راهبری کارکنان در زمان وقوع حادثه بر روی مخازن مراکز انتقال نفت و تاسیسات شهیدان رهنما و شهید بهشتی اصفهان برگزار شد.

گودرزی ادامه داد: این مانورها بر اساس سناریو از پیش تعیین شده با مشارکت واحدهای؛ بهره برداری، HSE، ترابری، حراست، روابط عمومی و بهداری انجام شد.

رئیس HSE منطقه در تشریح سناریو مانورها خاطرنشان کرد: پس از رویت سرریز مخزن توسط همکاران عملیات در کوتاهترین زمان مراتب به اطلاع مسئولین مربوطه رسید و هم زمان با به صدا درآمدن آژیر و اعلام وضعیت اضطراری کارکنان در محل های مربوط تجمع نموده و همکاران بهره بردار ورودی نفت خام به مخزن را متوقف نمودند.

در ادامه نیروهای آتش نشان به محوطه مخزن اعزام شده ، سپس تجهیزات و نفرات طبق آموزش های قبلی در محل های مربوطه مستقر و عملیات ایمن سازی محوطه آغاز گردید، عملیات پاکسازی اطراف مخزن با حفر کانال و هدایت مواد به داخل گودال مجاور و جمع آوری آن توسط ماشین های لجن کش ادامه یافت.

گودرزی بیان کرد: این مانور در نهایت با جمع آوری خاک های آلوده و انتقال آنها به land farming برای پاکسازی و رفع اشکال از مخازن به پایان رسید.

 

 

امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست