پنجشنبه 16 مرداد 1399

8 محدوده خط لوله نفت خام 30اینچ مارون به اصفهان با حجم یکهزار مترمکعب ایمن سازی شد

ارسال به تلگرام
8 محدوده خط لوله نفت خام 30اینچ مارون به اصفهان با حجم یکهزار مترمکعب ایمن سازی شد

عملیات ایمن سازی 8 محدوده مسیر خط لوله انتقال نفت خام مارون به اصفهان با حجم نزدیک به یکهزار متر مکعب در ارتفاعات صعب العبور رشته کوه های زاگرس به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، حسن مؤذنی رئیس تأسیسات و ساختمان منطقه در این باره گفت: در پی بارندگی های فصلی و احتمال ریزش سنگ از کوه های مجاور مسیر خط، ایمن سازی کیلومترهای 157تا 158 (چشمه خاتون) و کیلومترهای 8 تا10 تغییر مسیر سد کارون 3 (تنگه اوند و رودخانه لیر) در محدوده مرکز انتقال نفت شهید مرزبان ایذه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در کیلومترهای فوق، گابیون بندی جهت مقاوم سازی به حجم 322 مترمکعب، سنگ کاری به متراژ یک هزار و 186 مترمکعب، بتن ریزی به حجم بیش از 200 مترمکعب و خاکبرداری در سطوح مختلف به مقدار 256 مترمکعب انجام شده است.

مؤذنی ادامه داد: در این عملیات ها خشکه چینی با سنگ قلوه، بندکشی سنگ مالون، تخریب دیوار و سنگ کوه از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می آید.

رئیس واحد ساختمان بیان داشت: در این رابطه ترمیم آبردگی و ایجاد دیوار سنگی در مجاور خط لوله انتقال نفت خام در کیلومتر 600+8 تغییر مسیر سد کارون 3 که پوشش و دیوار سنگی آن در اثر سیلاب دچار آسیب شده بود به طول 100 متر با همکاری واحد ترابری و استفاده از ماشین آلات سنگین انجام شد.

گفتنی است عملیات های فوق با هزینه ای بالغ بر  7 میلیارد و 350 میلیون ریال در مدت 4 ماه اجرا شده است.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست