ﺳﻪشنبه 12 فروردین 1399

رفع نشتی توربین رستون مرکز انتقال نفت شماره 4 منطقه اصفهان

ارسال به تلگرام
رفع نشتی توربین رستون مرکز انتقال نفت شماره 4 منطقه اصفهان

با تلاش کارشناسان واحد مکانیک منطقه اصفهان از نشتی روغن کمپرسور توربین رستون مرکز انتقال نفت شهید مرزبان ایذه (شماره 4 مارون ـ اصفهان) رفع اشکال شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، علیرضا مرادپور رئیس واحد مکانیک منطقه در اینباره گفت: توربوژنراتورهای رستون به عنوان تأمین کننده منبع برق پایدار مراکز انتقال نفت نقش بسزایی دارند و با توجه به محدودیت های بوجود آمده در راستای تأمین قطعات یدکی توربین ها مهندسان و کارشناسان داخلی با تکیه بر توان و دانش خود اقداماتی برای رفع اشکال از توربین های فوق انجام دادند.

وی با اشاره به تشریح عملیات رفع اشکال از نشتی روغن توربین رستون شماره 1 مرکز انتقال نفت شهید مرزبان ایذه بیان داشت: قطعات اصلی توربین شامل کراس اور داکت، محفظه احتراق، استیتور نیمه بالایی کمپرسور، دو نیمه استیتور کمپرسور توربین و روتور کمپرسور توربین و یک نیمه استیتور پاور و کیسینگ میانی باز و اشکال در مسیر لوله های روغن و اتصالات کوپلینگ تشخیص داده و در جهت رفع آن اقدام شد.

مرادپور ادامه داد: تمیزکاری و بررسی کارشناسی بلیدها و تعویض قطعات معیوب در قسمت گاردان شافت و کوپلینگ متصل به کمپرسور از دیگر اقدامات انجام شده در این عملیات می باشد.

رئیس واحد مکانیک اضافه کرد: در نهایت پس از 10 روز فعالیت، توربین با موفقیت استارت زده شد و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
خطایی رخ داده است. خطا : آرشیو به تفكيك مناطق در حال حاضر در دسترس نیست